Jak zdobyć więcej fanów Twojego rapu? 10 strategii do zastosowania już dziś!

Każdy raper marzy o wiernej grupie fanów. Fanów, którzy będą z niecierpliwością czekać na nowe kawałki, słuchać każdego słowa, oglądać każdy teledysk i będą śledzić na wszystkich platformach społecznościowych. W obecnych czasach może wydawać się to niemożliwe do zrealizowania, ale z właściwymi poradami, ekipą, czasem, wysiłkiem i energią jest to do zrobienia!

Istnieją tytani rapu, którzy mają nieśmiertelny związek z fanami. Na przykład Eminem, Jay Z, 50 Cent, Drake, Kanye West czy inny wielki raper, którego słuchasz od lat. Większość ich słuchaczy to prawdziwi fani, którzy są z nimi od samego początku. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się czemu to właśnie ich grono fanów działa prawie jak kult, a innych raperów nie? Owszem, są utalentowani i pracowali w pocie czoła, żeby osiągnąć sukces, ale większość tych wielkich raperów nauczyło się jak zdobyć fanów już we wczesnych fazach swojej kariery.

Dynamika rynku muzycznego dzisiaj jest inna niż, gdy Eminem zaczynał, ale dzięki dostępności różnych platform społecznościowych i ogromnemu postępowi technologi, możesz być pewnym że odpowiednie zastosowanie tych 10 porad pomoże Ci zdobyć fanów w krótkim czasie i na długo.

ZDOBĄDŹ NOWYCH FANÓW JUŻ DZIŚ! 

1. Każdy Fan Musi Wprowadzić Przynajmniej Jednego Kolejnego

Polecanie pocztą pantoflową to skuteczny sposób rozprzestrzeniania wiadomości z prędkością światła. Aby podwoić albo nawet potroić liczebność Twoich fanów, musisz chcieć, aby każdy jeden z fanów wciągnął – średnio – przyjaciela albo dwóch. Twoja muzyka musi być chwytliwa, tak aby Twoi obecni fani chcieli pokazać ją swoim przyjaciołom, którzy następnie zrobią to samo. Jeżeli duża część fanów przedstawi Twoją muzykę swoim przyjaciołom i krewnym, którzy następnie podadzą ją dalej, grono Twoich fanów wzrośnie nie tylko znacznie, ale i szybko.

2. Popraw Jakość Swoich Teledysków i Reklamuj się na YouTube

Jak to mówią: dobry produkt sam się sprzedaje, podczas gdy kiepski sam się rujnuje. Zwiększenie częstotliwości wrzucania i jakości teledysków w internecie pomoże Ci w zdobyciu fanów.

Używanie platform takich jak YouTube jeszcze bardziej poprawi wyniki, ale musisz wrzucać teledyski lub inne filmiki tak często jak to możliwe. Wszyscy znamy celebrytów i influencerów, którzy stali się sławni dzięki YouTube – jest to sprawdzony sposób na zdobycie fanów.

Możesz także używać platform filmików interaktywnych, takich jak TubeMogul czy Stageit.

3. Dziel Się Swoją Muzyką na FanDistro

Nie ma wielu platform pomagających raperom w rozprzestrzenianiu muzyki i zdobywaniu fanów, które działałyby tak dobrze jak FanDistro. To narzędzie marketingowe, które daje artystom szansę na promocję ich muzyki i teledysków. Oprócz pomocy w reklamowaniu się, FanDistro umożliwia Ci interakcję z fanami i nagradzanie ich darmowymi pobraniami, markowymi koszulkami czy innymi gadżetami. Nagrody lecą do tych, którzy zaprosili daną liczbę przyjaciół do pobrania i podzielenia się Twoją muzyką z innymi.

4. Organizuj Większe, Lepsze i Częstsze Koncerty

Zapytaj się dowolnego sławnego rapera na świecie, jak znacznie zwiększyć liczbę fanów, a powiedzą Ci, że kluczem jest wyjście ze studia na trasę i pracowanie tak ciężko, jak tylko potrafisz. Innymi słowy, wyjdź z domu i koncertuj na żywo tak często jak możesz. To nie tylko da Ci szansę na lepszy kontakt z już istniejącymi fanami, ale zdobędziesz także wielu nowych. Jako sprytny raper, powinieneś wiedzieć, że siedzenie w miejscu i poleganie tylko na platformach internetowych w kwestii zdobywania fanów nie jest zbyt dobrym pomysłem. Platformy online mogą zdziałać cuda, ale one tylko wspomagają to, co naprawdę osiągasz wychodząc do ludzi, będąc w trasie i rozmawiając z fanami podczas koncertów.

Rób wszystko co konieczne, by dawać większe i lepsze koncerty częściej.

Więcej wiedzy
Sprawdź nasze kolejne artykuły, by jeszcze bardziej pogłębić swoją wiedzę na temat tworzenia rapu!

Jak my możemy Ci pomóc?
W tworzeniu rapu konieczne są bity. Łap od nas 3 darmowe bity! Za mało? Odwiedź nasz sklep z bitami i zainspiruj się.

Masz bity i chcesz je nagrać w studiu? W tym też możemy Ci pomóc! Sprawdź tą checklistę – z nią perfekcyjnie przygotujesz się na sesję nagraniową w studiu.

Nagrałeś już numer? Świetnie! Podeślij nam ścieżki, a my zadbamy, by Twój utwór brzmiał najlepiej, jak to tylko możliwe!

5. Reklamuj się Pasywnie przez Merch

Sprzedawaj fanom merch czyli gadżety z Twoją marką, np. koszulki czy czapki. Sprzedaż merchu w dobrych cenach, zwłaszcza podczas koncertów, jest świetną metodą pasywnego marketingu. Jest to świetna opcja reklamowania się przez swoich fanów i możliwość powiększenia grona słuchaczy. Dodatkowo, sprzedawanie gadżetów swojej marki to szybki sposób na zarobienie gotówki.

6. Reklamuj się Więcej

Używanie fanów do marketingu to dobry pomysł, nigdy jednak nie powinieneś zignorować używania alternatyw reklamowych, dzięki którym możesz trafić do dużej liczby potencjalnych fanów. Istnieje wiele opcji do rozważenia. Możesz używać reklam na Facebooku, Radio Airplay, YouTube, małych platformach trafiających do konkretnych nisz. Pomocny będzie też Buffer – intuicyjna platforma do zarządzania mediami społecznościowymi. Pomoże Ci zorganizować posty i z jej pomocą uzyskasz dobre wyniki na platformach społecznościowych. To z kolei pomoże Ci w dotarciu do dużej liczby potencjalnych fanów.

7. Współpracuj z Innymi Artystami

Jednym z głównych powodów, dla których raperzy współpracują ze sobą, jest zdobycie większej publiki. Jako raper, powinieneś rozważyć współpracę z innym artystami i producentami, aby dotrzeć do ich fanów. To niezawodny sposób na zdobycie nowych słuchaczy i wybicie się.

8. Daj Ludziom Coś Nowego

Scena rapu pełna jest kopii i plagiatów, fani są tym już znudzeni. Dzięki temu robienie rzeczy w inny, wyjątkowy sposób sprawi, że staniesz się numerem jeden dla osób pragnących nowości i unikatowości. Ważnym jest, aby pokazać ludziom swoją unikatową osobowość, coś innego, co zapamiętają na długo. Jay-Z ma swoją stronę Jehowy, Kanye West ma Jezusa, Snoop Dogg ma Dogg Pound. Znajdź to, co Cię wyróżnia i pokaż to swoją osobowością.

9. Bądź Dostępny – Zdobywaj Przyjaciół, Nie Fanów

Prawie każda osoba polubi Cię, jeżeli poświęcisz jej trochę swojego cennego czasu. Czy to na koncercie, czy w internecie, bycie dostępnym i poświęcanie czasu na rozmowę z fanami da im wrażenie, że jesteś ich przyjacielem. Będą się interesować nie tylko tobą, ale także Twoją muzyką i na 100% podzielą się nią z przyjaciółmi. To z kolei spotęguje Twoją szansę na zdobycie nowych fanów.

10. Przygotuj Publiczność

Powinieneś przygotowywać zarówno swoich istniejących, jak i tych potencjalnych fanów, na następny krok w raperskiej karierze. Wprowadzając nowy wizerunek czy wydając nową muzykę, zawsze nagłaśniaj takie wydarzenia odpowiednio wcześnie. Zbuduje to zainteresowanie wokół Ciebie i tego, co masz w planach wydać. Dodatkowo, przygotuje to fanów na zmianę i sprawi, że z niecierpliwością będą wyczekiwać tego, co masz im do zaprezentowania. Taki dobry hałas wokół Ciebie pomoże w przyciągnięciu nowych słuchaczy.

To fani czynią raperów wielkimi, a fani nie pojawiają się znikąd. Oprócz talentu i właściwego wsparcia wokół siebie, musisz mieć jasne strategie mające na celu zdobycie nowych fanów, zwłaszcza w dzisiejszym dynamicznym świecie mediów społecznościowych i technologii. Bez tego, możesz być tylko kolejnym nieznanym raperem. Wszystko, co musisz zrobić, to zastosować powyższe strategie do zdobycia fanów, rozwijać się, działać i ucząc się co działa najlepiej dla Ciebie i Twojej kariery.

Teraz wiesz, jak zdobywać nowych fanów. Gratulacje! Chwyć darmowe bity, umów sesję w studiu i sprawdź naszą Checklistę, która pomoże Ci w optymalnym przygotowaniu się do sesji nagraniowej! 

Powodzenia!

Tomek z Hugiz Records

Program dla każdego Producenta i Artysty. Pracuj w skupieniu i twórz lepiej z Cold Turkey!

Aplikacja Cold Turkey dla producentów muzyki i artystów. Tworzenie muzyki nie jest proste. To...

Najlepsze Komputery do Produkcji Muzyki i Tworzenia Bitów 2018

NAJLEPSZE KOMPUTERY DO PRODUKCJI MUZYKI Edycja 2018. Komputery MAC są uważane za idealną opcję dla...

Jak zdobyć więcej fanów Twojego rapu? 10 strategii do zastosowania już dziś!

Każdy raper marzy o wiernej grupie fanów. Fanów, którzy będą z niecierpliwością czekać na nowe...