4 Szybkie Triki na Tworzenie Lepszej Muzyki. Wskazówki dla beatmakera i producenta muzycznego.

Większość artystów ma informacje o beatmakingu i produkcji muzycznej na wyciągnięcie ręki, ale trudno jest im te informacje zastosować we właściwy sposób. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka prostych wskazówek do zastosowania już dziś, które pomogą Ci tworzyć lepsze bity.

1. Dopracuj Kompresję.

Używając kompresji warto wiedzieć o sidechaining. Sidechaining jest używany jako sygnał kontrolny, co oznacza, że jeśli beatmaker ustawi sidechain dla kick drum, to pad będzie kompresowany przy każdym uderzeniu. Częstotliwości i instrumenty nie będą na siebie nachodzić i nie stworzą pomieszanej mikstury. Jest to niezbędne w produkcjach hip-hopowych, w których używa się sub-basu. Jeżeli chcesz utrzymać rytm i stworzyć świetny bit, funkcja sidechaining bardzo Ci się przyda.

2. Dopieszcz Produkcję.

Dobry miks jest nieodłączną częścią dobrego utworu. Jeżeli Twoje nagrania nie są zmiksowane, najprawdopodobniej nie będą brzmieć czysto. Pamiętaj, by wokal był środkiem miksu, instrumenty na zewnątrz, a bas powinien przesuwać się w dół. I zadbaj o regulację głośności. Warto też zastanowić się nad skorzystaniem z usług specjalistów, którzy potrafią sprawić, że utwór brzmi lepiej. Dowiedz się więcej o profesjonalnym miksie tutaj.

3. Zbuduj Oryginalną Bibliotekę Brzmień.

Brzmienia i sample mogą pochodzić z dowolnego miejsca, np. płyty DVD, syntezatora czy wirtualnego instrumentu. Ważne jest abyś miał własną, unikatową kolekcję sampli, które możesz w każdej chwili użyć w swoich produkcjach. Bardziej wszechstronna biblioteka brzmień zapewni Ci większą kreatywność i pozwoli dotrzeć do artystów tworzących w różnych stylach. Jako producent muzyczny możesz samemu programować nowe i niepowtarzalne brzmienia, ale wymaga to ogromnego nakładu czasu i umiejętności. Jako że doczytałeś już do tego momentu – łap od nas darmowe sample! Twoja biblioteka brzmień powiększy się o nowe, kreatywne i w 100% darmowe efekty, wokale, uderzenia, perkusje i jeszcze więcej. Za mało? Sprawdź Production Toolkit – najlepszą paczkę sampli na polskim rynku.

Więcej wiedzy
Sprawdź nasze kolejne artykuły, by jeszcze bardziej pogłębić swoją wiedzę na temat produkcji muzyki i mixu!

Jak my możemy Ci pomóc?
W tworzeniu muzyki konieczne są sample. Łap od nas paczkę darmowych sampli! Za mało? Odwiedź nasz sklep z brzmieniami i zainspiruj się.

Masz już stworzoną produkcję i przed sprzedażą chcesz ją zamienić w prawdziwe arcydzieło? W tym też możemy Ci pomóc! Sprawdź tą stronę i podeślij nam ścieżki, a my zadbamy, by Twoje bity brzmiały najlepiej, jak to tylko możliwe!

4. Nie Stój w Miejscu!

Koniecznie stale się rozwijaj i poznawaj co raz to nowe techniki, dzięki którym możesz wzbogacić swoje produkcje. Aby tworzyć świetne bity, korzystaj z rad profesjonalistów umawiając się na konsultacje, możesz oglądać darmowe filmiki na YouTube, albo za nieduże pieniądze rozwinąć swoje obecne umiejętności i poszerzyć wiedzę o produkcji muzyki w Akademii Producenta.

Dziękujemy, że jesteś z nami!

Tomek z Hugiz Records

Program dla każdego Producenta i Artysty. Pracuj w skupieniu i twórz lepiej z Cold Turkey!

Aplikacja Cold Turkey dla producentów muzyki i artystów. Tworzenie muzyki nie jest proste. To...

Najlepsze Komputery do Produkcji Muzyki i Tworzenia Bitów 2018

NAJLEPSZE KOMPUTERY DO PRODUKCJI MUZYKI Edycja 2018. Komputery MAC są uważane za idealną opcję dla...

Jak zdobyć więcej fanów Twojego rapu? 10 strategii do zastosowania już dziś!

Każdy raper marzy o wiernej grupie fanów. Fanów, którzy będą z niecierpliwością czekać na nowe...

Jesteś Artystą czy producentem?

Otrzymaj darmowe lekcje i sample, które przeniosą Twoje produkcje na nowy poziom