Jak sprzedawać bity w internecie? 5 wskazówek dla początkujących producentów muzycznych.

W Internecie dostępne są różne opcje sprzedaży bitów – także tych stworzonych przez początkujących. Aktualnie każdy producent ma szansę zaistnieć i zarobić sprzedając swoje bity.

Pojawia się tylko pytanie: jak sprzedawać bity online i gdzie dokładnie je sprzedawać? Może to być trudne zadanie dla początkujących, bo istnieje wiele platform, na których producenci z całego świata oferują swoje produkcje. Takie platformy to, m.in. BeatStars i Airbit. Z racji, że konkurencja jest duża, przygotowaliśmy listę pięciu najważniejszych wskazówek dla początkujących producentów, którzy chcą sprzedawać swoje bity online.

1. Udzielaj się na forach muzycznych

Społeczność hip-hopowa i platformy muzyczne mają swoje własne fora, na których artyści i producenci mogą zadawać pytania także te związane ze sprzedażą bitów. Dodatkowo, na takich forach często udzielają się znani i cenieni producenci muzyczni. Możesz poprosić ich o feedback, radę czy podpytać o techniki i sprzęt, który polecają do tworzenia dobrych bitów.

2. Bierz udział w konkursach dla producentów

Popularne strony do sprzedawania bitów online, takie jak Rocbattle, organizują bitwy i konkursy online. Jest to świetna okazja do pokazania swojego talentu. Dodatkowo, na Rocbattle poprzez udział w takich rywalizacjach zdobywasz punkty, a im więcej punktów masz, tym wyżej jesteś w rankingach. Dla początkujących jest to szansa na zaistnienie w internetowej społeczności muzycznej. A solidna pozycja i popularność gwarantują wyższą sprzedaż bitów. Obserwuj polskie fora muzyczne, a znajdziesz tam informacje dotyczące nadchodzących konkursów dla producentów w Polsce i za granicą.  

3. Dawaj bezpłatne prezenty

Większość ludzi lubi darmowe rzeczy, więc jeśli chcesz uzyskać czyjś adres e-mail, możesz dać mu w zamian darmowe bity. Pomoże to beatmakerom w zdobyciu popularności i przyciągnie uwagę artystów. A to z kolei może przełożyć się na wyższą sprzedaż po wyższej cenie.

4. Promuj się

Jako beatmaker masz dostęp do wielu forów i grup online związanych z produkcją muzyki. Możesz promować na nich swoje produkcje, dzielić się linkiem do Twojej strony, zbierać e-maile na newsletter, dawać rady innym producentom itp. Jest to łatwy sposób na promowanie stworzonych produkcji i generowanie ruchu na stronie internetowej czy fanpage.

Więcej wiedzy
Sprawdź nasze kolejne artykuły, by jeszcze bardziej pogłębić swoją wiedzę na temat produkcji muzyki i mixu!

Jak my możemy Ci pomóc
W tworzeniu muzyki konieczne są sample. Łap od nas paczkę darmowych sampli! Za mało? Odwiedź nasz sklep z brzmieniami i zainspiruj się.   Masz już stworzoną produkcję i przed sprzedażą chcesz ją zamienić w prawdziwe arcydzieło? W tym też możemy Ci pomóc! Sprawdź tą stronę i podeślij nam ścieżki, a my zadbamy, by Twoje bity brzmiały najlepiej, jak to tylko możliwe!

5. Dodaj widget sklepu z bitami do Twojej strony internetowej

Konieczne dołącz do swojej strony widget, który ułatwi odsłuchanie i sprzedaż bitów online. Dodatkowo, gdy artysta kupi konkretną produkcję to zostanie ona do niego automatycznie wysłana. Dzięki temu Ty nie będziesz musiał wysyłać bitu ręcznie, a artysta otrzyma go od razu po zakupie. Dla inspiracji odwiedź nasz sklep z bitami! 

Koniecznie dowiedz się więcej o legalnej sprzedaży i kupnie bitów TUTAJ!

Te wskazówki pomogą Ci w sprzedaży bitów online, ale pamiętaj, że to długa i ciężka droga. Aby zarobić spore pieniądze na sprzedaży bitów, musisz oferować najwyższą jakość – w tym pomoże Ci nasz Miks & Mastering. 

Do stworzenia nowej produkcji przydadzą Ci się nowe brzmienia. Łap od nas paczkę darmowych sampli! Za mało? Odwiedź nasz sklep z brzmieniami i zainspiruj się. Masz już stworzoną produkcję i przed sprzedażą chcesz ją zamienić w prawdziwe arcydzieło? W tym też możemy Ci pomóc! Podeślij nam ścieżki, a my zadbamy, by Twoje bity brzmiały najlepiej, jak to tylko możliwe! Powodzenia! Tomek z Hugiz Records

4 Szybkie Triki na Tworzenie Lepszej Muzyki. Wskazówki dla beatmakera i producenta muzycznego.

Większość artystów ma informacje o beatmakingu i produkcji muzycznej na wyciągnięcie ręki, ale...

Jak sprzedawać bity w internecie? 5 wskazówek dla początkujących producentów muzycznych.

W Internecie dostępne są różne opcje sprzedaży bitów - także tych stworzonych przez...

Zarabiaj na Muzyce! 7 trików dla Producenta Muzycznego i Beatmakera!

Jak producenci zarabiają pieniądze? To pytanie, które może chodzić po głowie tym, którzy planują...

Program dla każdego Producenta i Artysty. Pracuj w skupieniu i twórz lepiej z Cold Turkey!

Aplikacja Cold Turkey dla producentów muzyki i artystów. Tworzenie muzyki nie jest proste. To...

Najlepsze Komputery do Produkcji Muzyki i Tworzenia Bitów 2018

NAJLEPSZE KOMPUTERY DO PRODUKCJI MUZYKI Edycja 2018. Komputery MAC są uważane za idealną opcję dla...