Jak sprzedawać bity w internecie? 5 wskazówek dla początkujących producentów muzycznych.

W Internecie dostępne są różne opcje sprzedaży bitów – także tych stworzonych przez początkujących. Aktualnie każdy producent ma szansę zaistnieć i zarobić sprzedając swoje bity.

Pojawia się tylko pytanie: jak sprzedawać bity online i gdzie dokładnie je sprzedawać? Może to być trudne zadanie dla początkujących, bo istnieje wiele platform, na których producenci z całego świata oferują swoje produkcje. Takie platformy to, m.in. BeatStars i Airbit. Z racji, że konkurencja jest duża, przygotowaliśmy listę pięciu najważniejszych wskazówek dla początkujących producentów, którzy chcą sprzedawać swoje bity online.

1. Udzielaj się na forach muzycznych

Społeczność hip-hopowa i platformy muzyczne mają swoje własne fora, na których artyści i producenci mogą zadawać pytania także te związane ze sprzedażą bitów. Dodatkowo, na takich forach często udzielają się znani i cenieni producenci muzyczni. Możesz poprosić ich o feedback, radę czy podpytać o techniki i sprzęt, który polecają do tworzenia dobrych bitów.

2. Bierz udział w konkursach dla producentów

Popularne strony do sprzedawania bitów online, takie jak Rocbattle, organizują bitwy i konkursy online. Jest to świetna okazja do pokazania swojego talentu. Dodatkowo, na Rocbattle poprzez udział w takich rywalizacjach zdobywasz punkty, a im więcej punktów masz, tym wyżej jesteś w rankingach. Dla początkujących jest to szansa na zaistnienie w internetowej społeczności muzycznej. A solidna pozycja i popularność gwarantują wyższą sprzedaż bitów. Obserwuj polskie fora muzyczne, a znajdziesz tam informacje dotyczące nadchodzących konkursów dla producentów w Polsce i za granicą.  

3. Dawaj bezpłatne prezenty

Większość ludzi lubi darmowe rzeczy, więc jeśli chcesz uzyskać czyjś adres e-mail, możesz dać mu w zamian darmowe bity. Pomoże to beatmakerom w zdobyciu popularności i przyciągnie uwagę artystów. A to z kolei może przełożyć się na wyższą sprzedaż po wyższej cenie.

4. Promuj się

Jako beatmaker masz dostęp do wielu forów i grup online związanych z produkcją muzyki. Możesz promować na nich swoje produkcje, dzielić się linkiem do Twojej strony, zbierać e-maile na newsletter, dawać rady innym producentom itp. Jest to łatwy sposób na promowanie stworzonych produkcji i generowanie ruchu na stronie internetowej czy fanpage.

Więcej wiedzy
Sprawdź nasze kolejne artykuły, by jeszcze bardziej pogłębić swoją wiedzę na temat produkcji muzyki i mixu!

Jak my możemy Ci pomóc
W tworzeniu muzyki konieczne są sample. Łap od nas paczkę darmowych sampli! Za mało? Odwiedź nasz sklep z brzmieniami i zainspiruj się.   Masz już stworzoną produkcję i przed sprzedażą chcesz ją zamienić w prawdziwe arcydzieło? W tym też możemy Ci pomóc! Sprawdź tą stronę i podeślij nam ścieżki, a my zadbamy, by Twoje bity brzmiały najlepiej, jak to tylko możliwe!

5. Dodaj widget sklepu z bitami do Twojej strony internetowej

Konieczne dołącz do swojej strony widget, który ułatwi odsłuchanie i sprzedaż bitów online. Dodatkowo, gdy artysta kupi konkretną produkcję to zostanie ona do niego automatycznie wysłana. Dzięki temu Ty nie będziesz musiał wysyłać bitu ręcznie, a artysta otrzyma go od razu po zakupie. Dla inspiracji odwiedź nasz sklep z bitami! 

Koniecznie dowiedz się więcej o legalnej sprzedaży i kupnie bitów TUTAJ!

Te wskazówki pomogą Ci w sprzedaży bitów online, ale pamiętaj, że to długa i ciężka droga. Aby zarobić spore pieniądze na sprzedaży bitów, musisz oferować najwyższą jakość – w tym pomoże Ci nasz Miks & Mastering. 

Do stworzenia nowej produkcji przydadzą Ci się nowe brzmienia. Łap od nas paczkę darmowych sampli! Za mało? Odwiedź nasz sklep z brzmieniami i zainspiruj się. Masz już stworzoną produkcję i przed sprzedażą chcesz ją zamienić w prawdziwe arcydzieło? W tym też możemy Ci pomóc! Podeślij nam ścieżki, a my zadbamy, by Twoje bity brzmiały najlepiej, jak to tylko możliwe! Powodzenia! Tomek z Hugiz Records

Jak sprzedawać bity w internecie? 5 wskazówek dla początkujących producentów muzycznych.

W Internecie dostępne są różne opcje sprzedaży bitów - także tych stworzonych przez...

Zarabiaj na Muzyce! 7 trików dla Producenta Muzycznego i Beatmakera!

Jak producenci zarabiają pieniądze? To pytanie, które może chodzić po głowie tym, którzy planują...

Program dla każdego Producenta i Artysty. Pracuj w skupieniu i twórz lepiej z Cold Turkey!

Aplikacja Cold Turkey dla producentów muzyki i artystów. Tworzenie muzyki nie jest proste. To...

Najlepsze Komputery do Produkcji Muzyki i Tworzenia Bitów 2018

NAJLEPSZE KOMPUTERY DO PRODUKCJI MUZYKI Edycja 2018. Komputery MAC są uważane za idealną opcję dla...

Jak zdobyć więcej fanów Twojego rapu? 10 strategii do zastosowania już dziś!

Każdy raper marzy o wiernej grupie fanów. Fanów, którzy będą z niecierpliwością czekać na nowe...