Jak sprzedawać bity w internecie? 5 wskazówek dla początkujących producentów muzycznych.

Tomek

Producent, Inżynier dźwięku, Muzyk 

Jak się wybić jako początkujący producent?

W Internecie dostępne są różne opcje sprzedaży bitów – także tych stworzonych przez początkujących. Aktualnie każdy producent ma szansę zarobić sprzedając swoje produkcje.

Pojawia się tylko pytanie: jak efektywnie sprzedawać bity online i gdzie dokładnie je sprzedawać? Polecane platformy to, m.in. BeatStars i Airbit. Z racji, że konkurencja jest duża, przygotowaliśmy listę pięciu najważniejszych wskazówek dla początkujących producentów, które pomogą Ci się wybić i być rozpoznawalnym w świecie bitów.

5 sposobów na wybicie się dla początkujących!

et|icon_check_alt|

Bierz udział w konkursach dla producentów

Popularne strony  i platformy do sprzedaży bitów online często organizują bitwy i konkursy online. Świetna okazja do pokazania swojego talentu.

Dodatkowo jest to szansa na zaistnienie w internetowej społeczności muzycznej. A solidna pozycja i popularność gwarantują wyższą sprzedaż bitów. Obserwuj polskie fora muzyczne, a znajdziesz tam informacje dotyczące nadchodzących konkursów dla producentów w Polsce i za granicą.  

Na stronie Rocbattle możesz sprzedawać swoje produkcje i brać udział w konkursach. Dodatkowo poprzez udział w takich rywalizacjach zdobywasz punkty, a im więcej punktów masz, tym wyżej jesteś w rankingach.

et|icon_check_alt|

Udzielaj się na forach muzycznych

Społeczność hip-hopowa i platformy muzyczne mają swoje własne fora, na których artyści i producenci mogą zadawać pytania także te związane ze sprzedażą bitów. Dodatkowo, na takich forach często udzielają się znani i cenieni producenci muzyczni. Możesz poprosić ich o feedback, radę czy podpytać o techniki i sprzęt, który polecają do tworzenia dobrych bitów.

et|icon_check_alt|

Dawaj bezpłatne prezenty

Większość ludzi lubi darmowe rzeczy, więc jeśli chcesz legalnie zdobyć czyjś adres e-mail, możesz dać mu w zamian, np. darmowe bity albo porady. Pomoże to beatmakerom w zdobyciu zaufania i przyciągnie uwagę artystów, którzy przed zakupem chcą sprawdzić czy mogą coś pod Twój bit napisać. 

Dodaj widget sklepu z bitami 

Konieczne dołącz do swojej strony internetowej widget, który ułatwi potencjalnym klientom odsłuch Twoich bitów. Dodatkowo, gdy artysta kupi konkretną produkcję to zostanie ona do niego automatycznie wysłana. Dzięki temu Ty nie będziesz musiał wysyłać bitu ręcznie, a artysta otrzyma go od razu po zakupie. Dla inspiracji odwiedź nasz sklep z bitami! 

Koniecznie dowiedz się więcej o legalnej sprzedaży i kupnie bitów TUTAJ!

Promuj się

Jako beatmaker masz dostęp do wielu forów i grup związanych z produkcją muzyki. Możesz promować na nich swoje produkcje, dzielić się linkami do Twojej strony, zbierać e-maile do newslettera, dawać rady innym producentom itp. Jest to łatwy sposób na promowanie stworzonych produkcji i generowanie ruchu na stronie internetowej czy fanpage.

Powiązane Artykuły

Pracuj w skupieniu i twórz muzykę szybciej dzięki tej aplikacji.

Pracuj w skupieniu i twórz muzykę szybciej dzięki tej aplikacji.

Pracuj w skupieniu i twórz muzykę szybciej dzięki tej aplikacji.Producent, Inżynier dźwięku, Muzyk Poznaj najlepszy program do blokowania rozproszeń i pracy w skupieniu. Tworzenie muzyki nie jest proste. To czasochłonne zajęcie wymagające ogromnego skupienia i...

Poczytaj o Twoich ulubionych tematach

Rap

Produkcja Muzyki

Sprzedaż Muzyki

Mix i Mastering

Marketing

Produktywność

2 Komentarzy

2 komentarze

    • Dziękujemy 🙂 Daj znać, czy udało Ci się sprzedać Twoją muzykę 🙂

      Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami na naszym blogu

Dostęp do darmowych produktów

Zależy nam na Twoim rozwoju, dlatego stworzyliśmy dla Ciebie bity, sample i poradnik. Możesz je pobrać za darmo klikając w ten link!

Dołącz do naszego Newslettera

Dołącz do naszego newslettera i bądź pierwszym, który polepszy swoją muzykę z każdym naszym nowym postem.

Znajdźmy się na
social media

Jeszcze więcej muzycznych nowości na naszych social media!

Wypełnij te pola, wyślę Ci dostęp na Twój e-mail

Otrzymaj bezpłatny dostęp i poznaj moje techniki produkcji muzyki!

Proszę wypełnij te pola, wyślę Ci darmowe sample na Twój e-mail!

70+ Sampli dla Ciebie!

Proszę wypełnij te pola,

wyślę Ci 3-dniowy dostęp do 7 lekcji kursu produkcji muzyki!

Akademii

Producenta

7 lekcji