Zarabiaj na Muzyce! 7 trików dla Producenta Muzycznego i Beatmakera!

Jak producenci zarabiają pieniądze?

To pytanie, które może chodzić po głowie tym, którzy planują tworzyć muzykę na pełny etat. Istnieje 7 sposobów na zarabianie pieniędzy z bitów i produkcji. W dodatku możesz dobrze zarabiać nie tylko współpracując z wielkimi wytwórniami!

Aby odpowiedzieć na pytanie, jak twórcy bitów zarabiają pieniądze, sporządziliśmy listę siedmiu skutecznych sposobów. Wprowadzenie ich w życie nie wymaga lat pracy, a może zagwarantować dostatnie życie z pasji.

1. Zacznij produkować na tym, co masz

Nawet jeżeli produkujesz muzykę w swoim domowym studiu bez drogiego sprzętu, wciąż możesz osiągnąć sukces! Twórz na tym, co masz już teraz, a z czasem osiągniesz taki poziom, że będziesz w stanie samodzielnie polepszyć dźwięk i podnieść jakość swoich produkcji.

Sprawdź na czym pracujemy w Hugiz Records na naszym Instagramie!

2. Sprzedawaj brzmienia, Sample, perkusje i Vst

Istnieje wielki rynek, na którym kompozytorzy i muzycy szukają sampli do wykorzystania w swoich utworach i produkcjach. Każdy może sprzedawać stworzone przez siebie pętle perkusyjne, 808, efekty specjalne czy patterny MIDI. Jednak za nim to zrobisz, upewnij się, że jesteś w stanie stworzyć dopracowane i zmiksowane brzmienia. Jeżeli tak, zacznij sprzedawać sample online wytwórnią, muzyką, kompozytorom i innym producentom. Sprawdź Production Toolkit i zobaczyć, o czym dokładnie mówimy!

3. Zdobądź tantiema

Istnieją dwa typy tantiem, które możesz otrzymać pracując jako producent muzyczny – wykonawcze i mechaniczne. Otrzymujesz je, gdy ktoś kupuje lub puszcza stworzone przez Ciebie lub z Twoją pomocą piosenki. Jednakże, aby otrzymywać tantiemy, musisz być zarejestrowanym producentem muzycznym.

4. Usługi profesjonalnego miksu i produkcji

Oferowanie swoich usług muzykom czy firmom produkcyjnym to świetny i pełnoprawny sposób na zarabianie dobrych pieniędzy. Jeżeli po Twoim miksie utwór jest dopracowany, brzmi profesjonalnie i podbija serca artystów i ich słuchaczy, możesz być pewny, że dobrze wyjdziesz na realizowaniu swojej pasji. Zobacz naszą stronę z ofertą profesjonalnego Miksu & Masteringu i zainspiruj się!

Więcej wiedzy
Sprawdź nasze kolejne artykuły, by jeszcze bardziej pogłębić swoją wiedzę na temat produkcji muzyki i mixu!

Jak my możemy Ci pomóc?
W tworzeniu muzyki konieczne są sample. Łap od nas paczkę darmowych sampli! Za mało? Odwiedź nasz sklep z brzmieniami i zainspiruj się.

Masz już stworzoną produkcję i przed sprzedażą chcesz ją zamienić w prawdziwe arcydzieło? W tym też możemy Ci pomóc! Sprawdź tą stronę i podeślij nam ścieżki, a my zadbamy, by Twoje bity brzmiały najlepiej, jak to tylko możliwe!

5. Sprzedaż bitów

Istnieje kilka dobrze znanych stron, na których można sprzedawać bity hip-hopowe. Oznacza to, że musisz stworzyć dobry bity, opublikować na stronie i robić wszystko, co konieczne, by jak najwięcej osób miało szanse go odsłuchać, a następnie kupić.
Dla inspiracji możesz odwiedzić nasz sklep z bitami.

Koniecznie dowiedz się więcej o legalnej sprzedaży i kupnie bitów TUTAJ!

6. Tworzenie poradników produkcji muzyki

Internet okaże się niezastąpiony, gdy zapragniesz nauczać tworzenia muzyki. Możesz stworzyć darmowe poradniki i publikować je na YouTube, ale możesz także zarabiać tworząc profesjonalne kursy. Masz możliwość oferować odpłatnie je na platformach edukacyjnych, np. Udemy.

Nie wiesz, jak taki kurs mógłby wyglądać – Sprawdź Akademię Producenta! Nie dość, że zainspirujesz się do tworzenia jeszcze lepszej muzyki, to w dodatku Hugiz Records nauczy Cię, jak to robić!

7. Sprzedaż Merchu

Nie trzeba być wielkim i sławnym twórcą, by sprzedawać swój merch. Każdy producent muzyczny może stworzyć unikatowe t-shirty czy świetne gadżety. Sprzedawanie ich przez platformy, jak Allegro, eBay czy Shopify może pomóc Ci szybciej uzbierać na drogi sprzęt muzyczny.

Do stworzenia nowej produkcji przydadzą Ci się nowe brzmienia. Łap od nas paczkę darmowych sampli! Za mało? Odwiedź nasz sklep z brzmieniami i zainspiruj się. Masz już stworzoną produkcję i przed sprzedażą chcesz ją zamienić w prawdziwe arcydzieło? W tym też możemy Ci pomóc! Podeślij nam ścieżki, a my zadbamy, by Twoje bity brzmiały najlepiej, jak to tylko możliwe!

Powodzenia!

Tomek z Hugiz Records

Program dla każdego Producenta i Artysty. Pracuj w skupieniu i twórz lepiej z Cold Turkey!

Aplikacja Cold Turkey dla producentów muzyki i artystów. Tworzenie muzyki nie jest proste. To...

Najlepsze Komputery do Produkcji Muzyki i Tworzenia Bitów 2018

NAJLEPSZE KOMPUTERY DO PRODUKCJI MUZYKI Edycja 2018. Komputery MAC są uważane za idealną opcję dla...

Jak zdobyć więcej fanów Twojego rapu? 10 strategii do zastosowania już dziś!

Każdy raper marzy o wiernej grupie fanów. Fanów, którzy będą z niecierpliwością czekać na nowe...