4 Szybkie Triki na Tworzenie Lepszej Muzyki. Wskazówki dla beatmakera i producenta muzycznego.

Tomek

Producent, Inżynier dźwięku, Muzyk 

Jak produkować muzykę lepiej i szybko? 

Większość artystów ma szczegółową wiedzę o beatmakingu i produkcji muzycznej na wyciągnięcie ręki, ale trudno im te wszystkie wskazówki zastosować we właściwy sposób. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka prostych technik do zastosowania już dziś, które pomogą Ci tworzyć lepsze bity.

4 wskazówki jak tworzyć lepiej

et|icon_check_alt|

Popraw kompresję

Używając kompresji warto wiedzieć o sidechaining. Sidechaining jest używany jako sygnał kontrolny, co oznacza, że jeśli beatmaker ustawi sidechain dla kick drum, to pad będzie kompresowany przy każdym uderzeniu. Częstotliwości i instrumenty nie będą na siebie nachodzić i nie stworzą pomieszanej mikstury. Jest to niezbędne w produkcjach hip-hopowych, w których używa się sub-basu. Jeżeli chcesz utrzymać rytm i stworzyć świetny bit, funkcja sidechaining bardzo Ci się przyda.

et|icon_check_alt|

Dopracuj produkcję do perfekcji

Dobry miks jest nieodłączną częścią dobrego utworu. Jeżeli Twoje nagrania nie są zmiksowane, najprawdopodobniej nie będą brzmieć czysto. Jeśli sam chcesz się zająć miksem – pamiętaj, by wokal był środkiem miksu, instrumenty na zewnątrz, a bas powinien przesuwać się w dół. I zadbaj o regulację głośności.

Warto też zastanowić się nad skorzystaniem z usług inżynierów dźwięku, którzy profesjonalnie zajmują się miksem i masteringiem. Dowiedz się więcej o profesjonalnym miksie tutaj.

Zbuduj oryginalną bibliotekę brzmień

Brzmienia i sample mogą pochodzić z dowolnego miejsca, np. płyty DVD, syntezatora czy wirtualnego instrumentu. Ważne jest abyś miał własną, unikatową kolekcję sampli, których możesz użyć w każdej chwili. Im bardziej wszechstronna biblioteka brzmień, tym lepiej. Pozwoli Ci tworzyć dla różnych artystów i gatunków muzycznych.

Jako producent muzyczny możesz samemu programować nowe i niepowtarzalne brzmienia, ale wymaga to ogromnego nakładu czasu i umiejętności. Jako że doczytałeś już do tego momentu – łap od nas darmowe sample! Twoja biblioteka brzmień powiększy się o nowe, kreatywne i w 100% darmowe efekty, wokale, uderzenia, perkusje i jeszcze więcej.

Nie stój w miejscu

Koniecznie stale się rozwijaj i poznawaj co raz to nowe techniki, dzięki którym możesz wzbogacić swoje produkcje. Aby tworzyć świetne bity, korzystaj z rad profesjonalistów umawiając się na konsultacje, możesz oglądać darmowe filmiki na YouTube, albo za nieduże pieniądze rozwinąć swoje obecne umiejętności i poszerzyć wiedzę o produkcji muzyki w Akademii Producenta.

Powiązane Artykuły

Pracuj w skupieniu i twórz muzykę szybciej dzięki tej aplikacji.

Pracuj w skupieniu i twórz muzykę szybciej dzięki tej aplikacji.

Producent, Inżynier dźwięku, Muzyk Poznaj najlepszy program do blokowania rozproszeń i pracy w skupieniu. Tworzenie muzyki nie jest proste. To czasochłonne zajęcie wymagające ogromnego skupienia i odpowiednich metod pracy. Podczas twórczego procesu, gdy jesteś we flow...

Poczytaj o Twoich ulubionych tematach

Rap

Produkcja Muzyki

Sprzedaż Muzyki

Mix i Mastering

Marketing

Produktywność

0 Komentarzy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami na naszym blogu

Dostęp do darmowych produktów

Zależy nam na Twoim rozwoju, dlatego stworzyliśmy dla Ciebie bity, sample i poradnik. Możesz je pobrać za darmo klikając w ten link!

Dołącz do naszego Newslettera

Dołącz do naszego newslettera i bądź pierwszym, który polepszy swoją muzykę z każdym naszym nowym postem.

Znajdźmy się na
social media

Jeszcze więcej muzycznych nowości na naszych social media!

Proszę wypełnij te pola, wyślę Ci darmowe sample na Twój e-mail!

70+ Sampli dla Ciebie!

Zapisz się na bezpłatne szkolenie
Sekrety Nagrywania Wokalu

FREE

Wypełnij te pola i zarezerwuj miejsce na szkoleniu online! Pamiętaj, ilość miejsc jest ograniczona, dlatego zapisz się od razu.

Wypełnij te pola, wyślę Ci dostęp na Twój e-mail

Otrzymaj bezpłatny dostęp i poznaj moje techniki miksu wokali!

Wypełnij te pola, wyślę Ci dostęp na Twój e-mail

Otrzymaj bezpłatny dostęp i poznaj moje techniki produkcji muzyki!

Wypełnij te pola,

wyślę Ci bity na Twój e-mail!

Otrzymaj

3 bity bezpłatnie

Proszę wypełnij te pola,

wyślę Ci 3-dniowy dostęp do 7 lekcji kursu produkcji muzyki!

Akademii

Producenta

7 lekcji