4 przydatne triki do pracy w studiu – co możesz zmienić, by lepiej pracować

Poznaj 4 sposoby na efektywniejszą pracę w studiu!
Witam serdecznie! W tym odcinku pokażę wam jak te 4 proste triki pomagają mi w codziennej pracy w studiu.
1. Etui na mikrofon.

Producenci mikrofonów często dodają dedykowane etui na mikrofon, jednak nie jest to reguła. I właśnie dlatego powiem wam jak możecie w prosty sposób takie etui nabyć.

U mnie w studiu codziennie używam mikrofonu, więc chowanie go każdej nocy do dedykowanego opakowania o sporych gabarytach było uciążliwe. Aby uniknąć kurzenia i niepotrzebnego uszkodzenia mikrofonu, znalazłem proste i tanie rozwiązanie.

Używam etui na obiektyw do aparatu. Etui jest dużo mniejsze niż oryginalne etui na mikrofon, którego używam, a mimo to świetnie chroni sprzęt. Dodatkowo w internecie bez problemu znajdziecie etui o idealnych rozmiarach i w przystępnej cenie. Niech ten prosty trik pomoże wam w wygodniejszy sposób chronić mikrofon.

Więcej wiedzy
Sprawdź nasze kolejne artykuły, by jeszcze bardziej pogłębić swoją wiedzę na temat produkcji muzyki i mixu!

2. Przyklej nuty i tekst!

Często zdarza się, że nuty lub kartki z przygotowanym przez artystę tekstem spadają ze statywu lub po prostu się na nim nie mieszczą. I tu także mam sprawdzone rozwiązanie. Używam Blue Tack, samoprzylepnej gumki, którą można przykleić do większości powierzchni. Jedną część gumki przyklejam do ściany, a na zewnętrzną stronę naklejam kartkę z tekstem lub nutami 😃

Jak my możemy Ci pomóc?
W tworzeniu muzyki konieczne są sample. Łap od nas paczkę darmowych sampli! Za mało? Odwiedź nasz sklep z brzmieniami i zainspiruj się.

Masz już stworzoną produkcję i przed sprzedażą chcesz ją zamienić w prawdziwe arcydzieło? W tym też możemy Ci pomóc! Sprawdź tą stronę i podeślij nam ścieżki, a my zadbamy, by Twoje bity brzmiały najlepiej, jak to tylko możliwe!

3. Organizacja kabli.

Wszyscy wiemy, że w studiu kabli potrafi być na prawdę sporo. Istnieje jednak świetny sposób na ich organizacje! Ja używam zwykłych zacisków do przewodów, które dostaniecie w każdym sklepie budowlanym. Najpierw najlepiej spiąć kable, które mogą być w jednej parze, jak zasilacz + plus kabel do monitorów studyjnych. Tym sposobem można również skrócić za długie kable. Najpierw związujemy kabel tak, by jego długość nam odpowiadała, a później spinamy go dwoma zaciskami. To gwarantuje wam lepszy porządek i wyeliminuje plątające się wszędzie po studiu kable.

 

4. (Nie)ślizgający się sprzęt.

Zdarzyło mi się, że moja myszka, podstawka pod pusha lub też kontroler do mojego interfejsu, ślizgały się cały czas po biurku. Aby pozbyć się tego problemu, znalazłem materiał antypoślizgowy pod dywany i wyciąłem z niego różne wielkości pod dedykowany sprzęt, jak myszka itd. To pozwala mi pracować bez konieczności poprawienia pozycji klawiatury lub innych urządzeń.

Wierzę, że któryś z tych prostych trików przyda się i w waszym studiu! 

Tomek z Hugiz Records

4 Szybkie Triki na Tworzenie Lepszej Muzyki. Wskazówki dla beatmakera i producenta muzycznego.

4 Szybkie Triki na Tworzenie Lepszej Muzyki. Wskazówki dla beatmakera i producenta...

Jak sprzedawać bity w internecie? 5 wskazówek dla początkujących producentów muzycznych.

Jak sprzedawać bity w internecie? 5 wskazówek dla początkujących producentów muzycznych.Producent,...

Zarabiaj na Muzyce! 7 trików dla Producenta Muzycznego i Beatmakera!

Zarabiaj na Muzyce! 7 trików dla Producenta Muzycznego i Beatmakera!Producent, Inżynier dźwięku,...

Proszę wypełnij te pola,

wyślę Ci dostęp do 30 minut kursu miksu i masteringu na Twój e-mail!

Akademii

Miksu i Masteringu

30 minut

Proszę wypełnij te pola,

wyślę Ci darmowe bity na Twój e-mail!

3 bity dla Ciebie!

Proszę wypełnij te pola, wyślę Ci darmowe sample na Twój e-mail!

70+ Sampli dla Ciebie!