Akademia Rapu - Mix Mastering

Zacznij robić świetny
mix mastering rapu już w 10 tygodni!

 • check
  Otrzymasz najszybszy sposób na zdobycie wiedzy, praktyki i samodzielności w mixie rapu.
 • check
  Zaczniesz działać z procesem wypracowanym w miksie tysięcy rapowych kawałków, więc oszczędzasz sobie lata szukania tego samemu.
 • check
  To jedyny kurs w Polsce, w którym masz bezterminowe, indywidualne wsparcie i dostęp do materiałów!
Dołączam do kursu
Tysiące osób uczy się w naszych kursach
Zapisy są otwarte tylko do wtorku, 27 lutego do godz. 22:00
0
dni
0
godz.
0
min.
0
sek.

Rap błyskawicznie się rozwija

W ciągu ostatnich pięciu lat muzyka rap podwoiła swoją popularność i stanowi 23% całej muzyki słuchanej na Spotify w Polsce.

A to pokazuje, że ten gatunek dopiero się rozpędza. I dlatego bez względu na to, czy jesteś artystą czy inżynierem, umiejętność pracy z rapem bardzo Ci się przyda!

*Źródło Spotify https://newsroom.spotify.com/what-is-rap-in-poland

Miksujesz rap? Pewnie też to znasz...

Przeprowadziłem ankietę i 400+ osób potwierdziło, że mix rapu jest bardzo satysfakcjonujący, ale i wymagający. Sprawdź, czy też masz takie problemy.

Problemy z wokalem

 • Jak poradzić sobie z miksem wokalu, gdy bit jest w 1 śladzie i ciężko zrobić właściwy balans głośności?
 • Jak dobrze zmiksować tło do głównego wokalu? Tak aby ad-liby, chórki i podbitki dodały niepowtarzalnego charakteru i jednocześnie nie rozpraszały słuchacza.
 • Jak poradzić sobie z “syczącym” wokalem? W polskim rapie jednym z największych problemów są właśnie sybilanty jak s, sz, si. Jak je najlepiej obrobić?
 • Jakie są najlepsze sposoby na obróbkę wokalu, aby go nastroić, dodać energii, dobrze ustawić Auto-Tune, wyróżnić i zbalansować z podkładem?
 • Jak w końcu poprawnie ustawić korektor, kompresor i pogłos na wokalu?
 • Co z nagraniem z domowego studia na półprofesjonalnym sprzęcie? Jak zrobić dobry mix bez inwestycji w nowe narzędzia? I co, gdy Ty dostajesz taki kawałek od klienta?

Problemy z podkładem

 • Jak zmiksować bit, aby było w nim miejsce na wokal, a całość wciąż miała masę energii? I to w przypadku podkładu w jednym i wielu śladach.
 • Jak idealnie zbalansować 808 i bas ze stopą? Tak aby całość “bujała” i słuchacz puszczał kawałek w kółko?
 • Jak sprawić, że bit i wokal ze sobą współgrają, a nie się zagłuszają?
 • Jak zrobić mastering, który będzie miał tyle energii i taką samą głośność jak topowe utwory? Co zrobić, żeby nie odstawał jakością od tego, czego się aktualnie słucha?
 • Jak mieć takie same kreatywne efekty, jak w popularnych kawałkach?
 • Jak dodać efekt “WOW”, który wyróżni kawałek na tle innych? Jak zrobić coś niepowtarzalnego, co przyciągnie słuchaczy?

A najgorsze jest to, że...

Muzyka, którą miksujesz, nie ma wielu wyświetleń i nikt jej nie słucha.
Przez to ciężko przebić się i artyście, i realizatorowi.


No bo kto poleciłby dalej realizatora, który nie dowiózł najlepszej jakości i nie poprawił brzmienia?

W końcu każdy artysta zasługuje na więcej niż przeciętnie wykonana usługa.

A każdy realizator zasługuje na uznanie za swoją pracę.

No chyba, że mówimy o osobach, które nie chcą robić dobrej roboty i…

 • Naiwnie wierzą, że tylko muzyka nagrana w profesjonalnym studiu jest coś warta. A może po prostu nie umieją pracować z każdym wokalem i przerzucają swoją winę na artystę?
 • Robią mix i mastering byle jak, na ostatnią chwilę i usprawiedliwiają swój brak umiejętności tym, że podkład był w jednym śladzie.
 • Wierzą bezkrytycznie w to, co słyszą (często na amerykańskim YouTube), że za zrobieniem hitu stoi ta jedna wtyczka i nic więcej. Dlatego chcą ciągle kupować więcej, a nie zdobyć fundamenty, z którymi poradzą sobie z każdym utworem i na każdym sprzęcie (również bezpłatnych narzędziach).

Zobacz, jak to było u mnie.

Miałem kolegę, który wpadł na pomysł, że nagramy rap. Ja robiłem podstawowe produkcje muzyczne, więc miałem keyboard, jakieś głośniczki, piankę na ścianach.

Dokupiliśmy mikrofon i tak stworzyliśmy pierwszy kawałek. Byliśmy dumni i szczęśliwi!

Jednak brakowało spójności w bicie i wokalu. Po prostu potrzebowaliśmy miksu i masteringu.

Więc odpaliłem YouTube i zacząłem się uczyć. Pobrałem kilka gigabajtów wtyczek. A że totalnie nie wiedziałem, jak to wszystko ustawić, to w każdej wtyczce dałem te same parametry, które widziałem na filmikach.

Zrobiłem pierwszy miks i od razu wysłałem go do kolegi. A ten odpisał: “To po mixie? Surowa wersja brzmiała lepiej”.

I to było to jak kubeł zimnej wody. Totalnie zgasiło mój entuzjazm. Dlatego wysłaliśmy kawałek do inżyniera, którego znaleźliśmy w Google.

Gościu zrobił rewelacyjną robotę i opublikowaliśmy pierwszy kawałek na YouTube! (dalej można go znaleźć).

Byłem pod wrażeniem, że utwór zrobiony w moim mega podstawowym studiu, jest w stanie tak brzmieć.

Też chciałem umieć robić taką magię! Napisałem więc do inżyniera, czy udzieli mi lekcji. Jednak on odpisał mi tylko: “Nie”.

Znowu się podłamałem i rzuciłem temat. Wróciłem do produkcji muzyki.

Jednak wciąż z tyłu głowy była myśl, że chciałbym umieć kompleksowo podejść do muzyki. Nie znać się tylko na 1 rzeczy, ale umieć zadbać o całość w 100%.

I po kilku latach wróciłem do miksu. Tym razem zdecydowałem się na studia. Wybrałem Catalyst Music w Berlinie. I był to strzał w dziesiątkę! Zwłaszcza, że w Polsce nie było wtedy żadnych alternatyw.

Na studiach poznałem miks i mastering od A do Z. Uczyłem się od wybitnych profesjonalistów jak Ainsley Adams, Thomas Juth, Cem Oral. Współpracowali oni z czołowi gwiazdami, m.in. Wu Tang Clan, Adele, Nine Inch Nails, Elton John.

I oni pokazali mi, o co tak naprawdę chodzi w miksie. Nie o najlepsze wtyczki, a o najlepiej wyrobione umiejętności. Trzeba mieć wiedzę, dokładnie rozumieć każdą wprowadzaną zmianę i ćwiczyć słuch. W końcu nie wystarczy użyć gotowych parametrów. Ty musisz słyszeć, że polepszają one utwór.

Po studiach zacząłem sam oferować miks i mastering dla artystów w Polsce i na świecie. I szybko okazało się, że polski wokal ma całkiem inne potrzeby niż przykładowo język angielski. I tak zacząłem specjalizować się w rapie i hip-hopie, bo na to miałem najwięcej klientów.

Teraz wciąż miksuję rap, ale już z zespołem.

To wszystko doprowadziło do tego, że aktualnie prowadzę Hugiz Records, w którym wraz z zespołem realizatorów miksujemy setki rapowych utworów rocznie. A nasi klienci oceniają nas 5/5 na Google czy Facebooku!

Nauczamy także innych, jak sami mogą dbać o brzmienie swojej muzyki czy zarabiać z miksu i masteringu. Bo w końcu w muzyce wszystkiego można się nauczyć i wyćwiczyć. I tysiące naszych studentów są na to dowodem!

Dojście do tego momentu zajęło mi ponad 10 lat. I aby oszczędzić Tobie te lata nauki, przygotowałem specjalny kurs z indywidualnym wsparciem.

W Hugiz Records współpracowaliśmy z:

Logo of company working with Hugiz RecordsLogo of company working with Hugiz RecordsLogo of company working with Hugiz RecordsLogo of company working with Hugiz RecordsUrbanRec logoLogo of company working with Hugiz RecordsLogo of company working with Hugiz RecordsLogo of company working with Hugiz Records

Akademia Rapu - Mix Mastering

To najszybsza droga, aby samodzielnie uzyskać najlepsze brzmienie
z każdego rapowego kawałka.

Nie ważne czy dopiero zaczynasz, czy masz już doświadczenie, po kusie osiągniesz brzmienie jak w topowych utworach.

Certyfikat

ukończenia programu

Dożywotni dostęp

uczysz się kiedy i gdzie chcesz 24/7

Analizy Topowych Utworów

i techniki na odwzorowanie efektów

4 konsultacje wideo

z Tomaszem Moskalskim i grupą

Wsparcie ekspertów

i pomocna społeczność studentów

Ślady do miksu

karty pracy, materiały dodatkowe

Bonusy

utwory referencyjne, gotowe szablony, produkcje w ścieżkach i zniżki na sprzęt

To nie jest zwykły kurs online.

Tu masz indywidualne wsparcie.

W kursie nie zostajesz sam.
Masz nasze stałe wsparcie na grupie i spotkaniach online.

Nawet jeśli za rok zdarzy się jakiś problem, zawsze możesz do nas napisać, a my Ci pomożemy. To jedyny kurs w Polsce, który daje Ci dożywotni dostęp do materiałów i ciągłą pomoc w rozwoju Twojego miksu i masteringu.

Pomoc zapewnia Tomek, Bartek i Adrian.

Dołączam do kursu

Co mówią studenci innych kursów?

"Jeśli szukałeś kursu, który nauczy Cię miksować, to ten jest właśnie dla Ciebie! Hugiz Records ma profesjonalne podejście i zawsze służy pomocą. Dostałem od nich wsparcie na każdym etapie i nigdy nie zostałem sam z problemem, za co bardzo dziękuję. Z czystym sumieniem polecam!"

Bartosz Hołderny

"Hugiz Records podchodzą bardzo rzetelnie do prac studentów i będą pomagać, aż nie zrobisz tego jak należy. Jeżeli czegoś nie rozumiałem to zawsze dostawałem konkretną odpowiedź + wskazówki, o które nie wiedziałbym nawet jak zapytać!"

Daniel Witaszek

"Dyspozycyjność Tomka na spotkaniach online, szeroki zakres jego wiedzy i zaangażowanie nie pozostawiały wątpliwości, że ten kurs to najlepiej zainwestowane pieniądze!"

Wojciech Falkowski

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest idealny dla:

 • check
  Artystów i realizatorów, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad brzmieniem swoich utworów i samodzielnie je miksować.
 • check
  Producentów i inżynierów dźwięku, którzy chcą zdobyć wiedzę o specyficznych technikach stosowanych w rapie i hip-hopie.
 • check
  Właścicieli domowych studiów, którzy chcą podnieść jakość swoich nagrań i osiągnąć profesjonalne brzmienie nawet na tańszym sprzęcie.
 • check
  Osób chcących tworzyć kreatywne i unikatowe efekty w swoich kawałkach, które przyciągną uwagę słuchaczy, rozwiną ich karierę i możliwości na lepsze współprace.
 • check
  Każdego, kto aktualnie stoi w miejscu i potrzebuje indywidualnego wsparcia, aby przeskoczyć o kilka poziomów wyżej w miksie.

Kurs NIE jest dla:

 • close
  Osób, które jeszcze nigdy nic nie miksowały. Jest to kurs, gdzie powinieneś znać przynajmniej obsługę wybranego programu DAW.
 • close
  Osób szukających ogólnych porad o miksie i masteringu – kurs skupia się specyficznie na rapie i hip-hopie. Wtedy lepszym wyborem będzie Szkoła Mix Mastering.
 • close
  Tych, którzy oczekują nierealistycznych skrótów do osiągnięcia sukcesu bez wkładu pracy i zaangażowania.

To zadziała w każdym programie.

Bez różnicy na Twój aktualny sprzęt czy program, którego używasz.

Najważniejsze są umiejętności i wiedza. A gdy raz je zdobędziesz, z łatwością przełożysz je do każdego programu i narzędzia.

Reaper

FL Studio

Ableton

Studio One

Logic Pro

Pro Tools

Jak zmieni się Twój miks i mastering po kursie?

Przed kursem 😢

 • close
  Zastanawiasz się, jaką kolejną wtyczką załatać problemy w nagraniu, podkładzie czy w wokalu.
 • close
  Frustrujesz się, bo kolejną godzinę siedzisz nad mixem, a to dalej nie brzmi tak jak powinno.
 • close
  Nie wiesz, jak działać w ciężkich przypadkach, które wyróżniają doświadczonych realizatorów od tych początkujących.
 • close
  Denerwujesz się, że wokal dalej odbiega od tego, co słyszysz w topowych utworach. Fałszuje, nie przebija się przez bit i nie porywa słuchacza.
 • close
  Nie wiesz, jak działać w ciężkich przypadkach, które wyróżniają doświadczonych realizatorów od tych początkujących.
 • close
  Boisz się publikować miksy, bo co jeśli ktoś skrytykuje Twoją pracę? Obawa przed hejterami blokuje Cię przed realizacją swoich celów i marzeń.

Po kursie 😎

 • check
  Masz pełną samodzielność i wolność w mixie, bo dokładnie rozumiesz jak to wszystko działa.
 • check
  Masz konkretne umiejętności, robisz świetny mix i mastering rapu, hip-hopu i podobnych gatunków. I to nawet gdy utwór początkowo ma wiele niedociągnięć, Ty umiesz sobie z tym poradzić.
 • check
  Klienci i słuchacze w końcu doceniają Twoją muzykę. A Ty cieszysz się z uznania, na które zasługujesz.
 • check
  Stworzyłeś najlepsze studio dopasowane do Ciebie, Twojego stylu pracy i budżetu. Sprzęt przestanie Cię ograniczać.
 • check
  Masz wokół siebie innych realizatorów, z którymi możesz sprawdzić swoje projekty i uzyskać wsparcie. To daje Ci pewność, że robisz dobrą robotę.

Czego dokładnie się nauczysz?

Miks podkładu w jednym i wielu śladach

Nauczysz się technik na dopracowanie podkładu, zbudowanie przestrzeni na wokal i dodanie energii do całości.

Balans głośności wokalu i podkładu

Poznasz techniki na otrzymanie idealnego balansu między wokalem i bitem. Ważne zwłaszcza, gdy masz podkład w 1 śladzie.

Miks wokalu z domowego studia

Zobaczysz, jak wyciągnąć maks brzmienia z “syczących” wokali lub nagranych w miejscach bez adaptacji akustycznej.

Strojenie wokalu

Nauczysz się nastroić wokal, dodać mu energii, odpowiednio używać Auto-Tune i wyróżnić go w miksie.

Korektor i kompresor

Dowiesz się, jak w hip-hopie najlepiej ustawić korektor, kompresor, pogłos i inne narzędzia specyficznie dla tego gatunku.

Miks tła wokalu

Dowiesz się, jak idealnie zmiksować ad-liby, chórki i podbitki z głównym wokalem, tak by dodawały całości unikalnego charakteru.

808, bas i stopa

Odkryjesz sekrety zbalansowania basu 808 ze stopą, aby kawałek "bujał" słuchacza.

Kreatywne efekty

Poznasz techniki, z którymi osiągniesz efekty znane z topowych hitów i jednocześnie wyróżnisz swój kawałek na tle innych.

Mastering

Nauczysz się, jak zrobić mastering na poziomie największych hitów, tak aby Twój utwór nie odstawał głośnością i jakością.

Dołączam do kursu

Zobacz całą agendę programu

Conveniently supply empowered infrastructures whereas client-centered sources. Synergistically exploit high-quality quality vectors for excellent scenarios. Uniquely reinvent intermandated imperatives with unique partnerships. Proactively engage client-focused.
Conveniently supply empowered infrastructures whereas client-centered sources. Synergistically exploit high-quality quality vectors for excellent scenarios. Uniquely reinvent intermandated imperatives with unique partnerships. Proactively engage client-focused.
Conveniently supply empowered infrastructures whereas client-centered sources. Synergistically exploit high-quality quality vectors for excellent scenarios. Uniquely reinvent intermandated imperatives with unique partnerships. Proactively engage client-focused.
Złote zasady mixu rapu

W tym dziale przygotujesz sesję i zorganizujesz pracę, aby maksymalnie wykorzystać każdą minutę w studiu.

Lekcje:
1. Program i Wtyczki
2. Utwory Referencyjne
3. Bit w Jednym Śladzie czy w Ścieżkach?
4. Jaki Sprzęt?
5. Słuch jak Mięsień
6. Miks w Tej Samej Sesji
7. Priorytet Rapu
8. Proces Miksu
9. Przechodzimy Przez Szablon
10. Uzupełniamy szablon
11. Jak Zaczynam Miks?
12. Zadanie

Mix podkładu w pojedynczym śladzie (strategie i techniki)

W tym dziale opanujesz techniki, dzięki którym uzyskasz idealną separacją wokali z podkładem. I to nawet wtedy, gdy nie masz dostępu do pojedynczych ścieżek!

Lekcje:
1. Największe Błędy
2. Gain Staging
3. Korekcja
4. Separacja
5. Korektor Dynamiczny
6. Korekcja Mid-Side
7. Saturacja
8. Proces Miksu
9. Przechodzimy Przez Szablon
10. Zadanie

Mix wokalu

W tym module zdobędziesz umiejętności miksowania wokalu i opanujesz niezbędną wiedzę jak wyciągnąć z niego energię i nadać mu głębi!

Lekcje:2
1. Pierwsze Kroki z Wokalem
2. Balans Głośności
3. Czyszczenie
4. Strojenie Autotune
5. Strojenie Naturalne
6. Bramka Szumów
7. Korekcja Ujemna
8. Korekcja Dynamiczna
9. De-Esser
10. Kompresja - Teoria
11. Kompresja - Praktyka
12. Dwa Kompresory
13. Korekcja Dodatnia
14. Saturacja
15. Pogłos
16. Wokale w Tle
17. Refren
18. Finalny Odsłuch i Zmiany
19. Zadanie

Tworzenie efektów

W tym dziale nauczysz się, jak precyzyjnie dodawać efekty do wokalu i skomponujesz własny zestaw narzędzi, aby Twoje miksy miały efekt “WOW” i zaskakiwały słuchaczy.

Lekcje:
1. Pitch
2. Reverse
3. Czyszczenie
4. Tape Stop
5. Doubler
6. Telefon + Autotune
7. Kreatywne Echo
8. Przester
9. Efekty w Praktyce
10. Zadanie

Mastering

Nauczysz się masteringu na najwyższym poziomie, tak aby Twój utwór nie ustępował głośnością i jakością największym hitom.

Lekcje:
1. Zanim Zaczniesz Mastering
2. Korekcja EQ
3. Przestrzeń
4. Kompresja
5. Saturacja
6. Clipper
7. Limiter
8. Porównanie Masteringu
9. Zadanie

Mix na Śladach - Teoria

Dowiesz się, jak pracować na sesji miksu z dostępem do wielu śladów i nauczysz się, jak wykorzystać ich możliwości, aby mieć pełną kontrolę nad brzmieniem utworu!

Lekcje:
1. Główne Cele Wielu Śladów
2. Moja Sesja Pod Ślad
3. Uzupełniamy Sesję
4. Kolejność
5. Zadanie

Mix na Śladach - Perkusja

Odkryjesz sposoby na miksowanie perkusji, tak aby bujała. Od mixu stopy i werbla, po hi-hat i dodatki.

Lekcje:
1. Stopa
2. Webel + Clap
3. Hi-Hat
4. Pozostałe Elementy
5. Zadanie

Mix na Śladach - Bas

Poznasz sekrety mixowania basu i 808, aby utwór był dynamiczny, ale nie przebasowany.

Lekcje:
1. Cel Basu
2. Mix Basu
3. Bas w MONO
4. Połączenie Stopy i Basu
5. Sidechain
6. Połączenie 808 i Stopy
7. W każdym momencie możesz wrócić
8. Finalny Odsłuch

Mix na Śladach - Instrumenty I Dodatki

Poznasz proces miksowania instrumentów i dowiesz się, jak uzyskać idealną separację pomiędzy wokalem i aranżacją.

Lekcje:
1. Cel Instrumentów
2. Od Początku Myśl o Wokalu
3. Miks Instrument 1
4. Miks Instrument 2
5. Finalny Odsłuch

Co mówią studenci innych kursów?

"Porównując moje stare projekty do obecnych, to jak niebo i ziemia! Kurs jest pełny tipów i ciekawostek, dzięki czemu nauka jest ciekawsza. A do tego pełen pasji zespół Hugiz, który zachęca do nauki i dba o kursantów."

Kacper Witkowski

"Przed dołączeniem myślałem, że wiem już wszystko. Kurs otworzył mój umysł, zmienił nastawienie do mixu oraz narzędzi. Polecam każdemu i naprawdę nie ma co się zastanawiać."

Mateusz Szewczyk

"Kurs pomógł mi w zrozumieniu mixu. Dzięki niemu przeskoczyłem i zaoszczędziłem parę lat na dochodzeniu do tej wiedzy samemu."

Gotfryd Palenga

Szkoła Mix Mastering w bardzo jasny sposób wyjaśnia działanie wszystkich narzędzi używanych w mixie. Cała potrzebna wiedza zawarta w 12 modułach, przez co nie trzeba tracić czasu na oglądaniu tysięcy różnych poradników.

Adam Zawadzki
Открыть калькулятор

Ile zarobisz lub oszczędzisz ucząc się miksu i masteringu rapu?

Zdobycie tej wiedzy i doświadczenia zajęło mi ponad 10 lat.

Dodatkowo przestudiowałem dziesiątki kursów miksu. A także ukończyłem studia na Catalyst Music w Berlinie, gdzie przejście tej samej edukacji kosztuje aktualnie $30.000 czyli ponad 100.000 zł.

Gdy nauczysz się, jak robić świetny miks i mastering rapu, to możesz miksować swoje kawałki lub zacząć przyjmować zlecenia od artystów.

Średnia cena miksu rapu to 300 zł.
Więc wystarczy, że zrobisz 2 miksy, a kurs od razu Ci się zwraca i jesteś na plusie!

Sprawdź dokładne kwoty

Jeśli zrobisz
3
razy mix w miesiącu
W cenie
300 zł
za utwór
Zarobisz (lub oszczędzisz) miesięcznie:
$

Co otrzymasz dołączając do kursu?

100+ praktycznych lekcji wideo

Uczysz się z 12 nagranych modułów. Są one ułożone tak, by przeprowadzić Cię krok po kroku przez cały proces miksu i masteringu muzyki hip-hop. Masz do nich nieograniczony dostęp 24/7. Uczysz się, kiedy i gdzie chcesz.

Zadania praktyczne
i ich analiza przez nasz zespół

W każdym module jest zadanie do wykonania, abyś od razu utrwalał wiedzę. Każde wykonane zadanie sprawdzi nasz zespół i da Ci wskazówki, co można zmienić. To idealna okazja na zdobycie praktyki i dopracowanie umiejętności.

4 konsultacje z Hugiz Records

To okazja do dyskusji na żywo z Tomkiem Moskalskim, zespołem Hugiz Records i studentami. Połączymy się na wideo w małej grupie i rozwiążemy muzyczne problemy.

+ Możesz uczestniczyć w spotkaniach kolejnych edycji kursu!

Społeczność studentów

Nauka w grupie jest efektywniejsza, dlatego otrzymujesz dostęp do zamkniętej społeczności studentów. Masz tam bezpośredni kontakt z innymi uczestnikami, naszym zespołem i możesz zadać każde pytanie.

Analiza topowych utworów

Zbadamy popularne rapowe kawałki i odkryjemy ich sekrety. Przyjrzymy się technikom użytym w miksie i aranżacjach topowych producentów. A następnie pokażę Ci, jak możesz je odwzorować i rozwinąć w swoich miksach.

Certyfikat

Jesteśmy w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych, dlatego po przerobieniu kursu i oddaniu finalnego projektu, otrzymasz certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę. Wyślemy go do Ciebie pocztą.

Dołączając teraz otrzymasz specjalne bonusy

Bonus 1: Prywatne Utwory Referencyjne

 • To jedna z najlepszych metod na udany mix. Ja i mój zespół używamy ich w każdym projekcie.
 • Podzielimy się z Tobą naszymi prywatnymi bibliotekami utworów referencyjnych, które pomagają nam za każdym razem osiągać świetnie brzmienie w rapie.
 • Dostaniesz dokładną listę z opisami, kiedy użyć danego utworu.

Bonus 2: Gotowe Szablony na Wokal

 • Chociaż jestem sceptykiem wobec gotowych ustawień, uważam, że przy właściwym wykorzystaniu mogą one służyć jako bezcenna baza startowa.
 • Otrzymasz dostęp do precyzyjnych ustawień wtyczek wraz z poradnikiem wideo, które pokaże Ci, jak wykorzystać je w Twoich mixach.
 • Skorzystasz z wiedzy gromadzonej przez lata i dostosujesz ją w kilka sekund pod swój kawałek!

Bonus 3: 2 Bity z Licencją i Ścieżkami

 • Otrzymasz dwa profesjonalne bity z naszego sklepu. Sam wybierzesz produkcje, a potem otrzymasz dostęp do ich pojedynczych ścieżek.
 • To świetna okazja, żeby w praktyce przećwiczyć swój miks, bo będziesz mieć pełną kontrolę nad każdym elementem produkcji.
 • Potem swój gotowy mix możesz opublikować na platformach streamingowych i zacząć budować portfolio.

Bonus 4: Zniżki na Sprzęt

 • Otrzymasz zniżki na sprzęt marek współpracujących z AudiotechPro, m.in. Focusrite, KRK, Arturia, EVE Audio i wiele więcej!
 • Zniżka działa na sprzęt fizyczny i cyfrowy. Jeden większy zakup może zwrócić nawet cały kurs.

"Od razu dołączyłem do kursu, bo uważam Tomka za prawdziwego speca. Wiem, że nadajemy na tych samych falach, bo muzyce oddaję całe serce i czas. No i poza tym uważam, że jego kursy są najlepsze na rynku! Bardzo, ale to bardzo wiele z nich wyniosłem, więc nie mam obaw i kupuję jego kursy w ciemno! :)"
- Wiktor Sternalski

"Kurs kupiłem w nie do końca w ciemno, ponieważ jestem w trakcie Szkoły Mix Mastering, a wcześniej skończyłem Szkołę Produkowana Muzyki, więc wiedziałem, że na pewno się nie zawiodę. Poza tym bonusy również wyglądały atrakcyjnie (np. Dochodowe Studio). Uważam, że warto mieć więcej doświadczenia niż mniej, a nauka to potęgi klucz więc nie powinno się jej opierać :)
- Patryk Fitzner

Dołącz do Akademii Rapu - Mix Mastering

Zacznij robić świetny mix i mastering rapu raz na zawsze!
Nie przegap najniższej ceny i bonusów.

Kurs Rapu - Mix Mastering

Zacznij robić świetny mix i mastering rapu
(za każdym razem).

To otrzymujesz:
 • check
  Praktyczne Lekcje Wideo o Mixie i Masteringu Rapu
 • check
  4 Konsultacje Online z Mentorem i Grupą
 • check
  Udział w Konsultacjach Kolejnych Edycji Kursu
 • check
  Zadania Praktyczne i ich Sprawdzenie
 • check
  Prywatna Grupa dla Studentów
 • check
  Analiza Topowych Utworów
 • check
  Certyfikat Ukończenia Programu
 • check
  Bonus 1: Prywatne Utwory Referencyjne
 • check
  Bonus 2: Gotowe Presety i Szablony
 • check
  Bonus 3: Dwie Produkcje z Licencją i Ścieżkami
 • check
  Bonus 4: Zniżki na Sprzęt

Dołącz w najniżej cenie:

597 zł
lub 199 zł x 3 raty
Zamawiam kurs

Możesz skorzystać z rat PayU już od 15 zł miesięcznie lub z rat 0% - 59,70 zł w 10 ratach.

Pakiet 3 kursów

Otrzymasz Kurs Mixu Masteringu Rapu oraz 2 kursy o produkcji i nagrywaniu muzyki.

To otrzymujesz:
 • check
  Wszystko, co w Kursie Mixu i Masteringu Rapu
 • check
 • check
 • check
  Konsultacje Online z Mentorem i Grupą
 • check
  Zadania Praktyczne i ich Sprawdzenie
 • check
  Prywatna Grupa dla Studentów
 • check
  Dożywotni Dostęp do Kursów
 • check
  Certyfikat Ukończenia Programów
 • check
  Bonus 1: Mini-Kurs Podstawy Ableton
 • check
  Bonus 2: Mini-Kurs Podstawy FL Studio
 • check
  Bonus 3: Zestaw Ćwiczeń Na Rozgrzanie Wokalu
 • check
  Bonus 4: Kurs Budowy Paneli Akustycznych
 • check
  Bonus 5: Kurs Publikacji Muzyki na Streamingach

Dołącz w najniżej cenie:

1691 zł
1397 zł
lub 349 zł x 4 raty
Zamawiam pakiet

Możesz skorzystać z rat PayU już od 37 zł miesięcznie lub z rat 0% - 139,70 zł w 10 ratach.

Lock icon

Bezpieczne płatności. Używamy zabezpieczeń takich jak banki.

Bezpieczna transakcja

Zdjęcie z płatnościami blik, payu raty i paypalZdjęcie z płatnościami blik, payu raty i paypal

Możesz zapłacić Blikiem, kartą
i rozłożyć
na raty.

Wygodne płatności

Heart icon

Gwarancja satysfakcji
30 dni

Gwarancja satysfakcji

30-dniowa Gwarancja Satysfakcji

Rozumiem, że decydując się na zakup kursu online możesz się zastanawiać, jak wartościową wiedzę otrzymasz.

Dlatego chcę Cię zapewnić, że ten kurs miksu i masteringu zapewni Ci wiedzę, której nie znajdziesz nigdzie indziej.

Jestem tak pewien wartości i unikalności tego kursu, że oferuję Ci 100% GWARANCJĘ SATYSFAKCJI.

Wezmę na siebie ryzyko Twojej decyzji i dam Ci 30 dni na sprawdzenie, jak bardzo ten kurs zmieni Twoją muzykę. Masz 30 dni od daty zakupu.

Będziesz mógł oglądać lekcje, dołączyć do naszej grupy na Facebooku i zobaczyć, jak prowadzę Cię krok po kroku przez proces miksowania i masteringu hip-hopu.

Jeśli w ciągu tych 30 dni z jakiegokolwiek powodu zdecydujesz, że kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, wystarczy napisać do nas na mail@hugizrecords.com, a my zwrócimy Ci wpłacone pieniądze.

To jak przetestowanie samochodu podczas jazdy próbnej - sprawdź nasz kurs przez 30 dni, a jeśli nie spełni Twoich oczekiwań, otrzymasz pełny zwrot pieniędzy.

Pasuje Ci taki układ?

Zainwestuj w swoją muzykę i zobacz, jak bardzo ten kurs wpłynie na Twoje umiejętności i efekty pracy.

Możesz się tego nauczyć samodzielnie?

Tak, jeśli:

Możesz poświęcić na naukę lata, a nie kilka tygodni z kursem.

Chcesz testować niesprawdzone rozwiązania, zamiast iść z procesem.

Podoba Ci się żmudne szukanie informacji, zamiast wiedzy podanej na tacy.

Możesz pozwolić sobie na płacenie za miks i nie chcesz robić go samodzielnie.

Samodzielna nauka mixu i masteringu rapu zajmie Ci lata. I wciąż nie będziesz wiedzieć czy idziesz w dobrym kierunku. Wiem to, bo sam kiedyś zaczynałem i pamiętam, ile kosztownych błędów popełniłem.

Zastanów się: Czy chcesz poświęcić kilka lat na naukę samemu?

Pewnie NIE. Twój czas jest cenny.
A z kursem potrzebujesz tylko kilku tygodni, żeby dojść do etapu, gdzie rozumiesz i umiesz robić mix, mastering oraz osiągasz brzmienie takie, jak zawsze chciałeś.

A dodatkowo - masz nasze wsparcie. Sprawdzimy Twoje mixy i zawsze doradzimy!

Masz pytanie?

Śmiało do nas napisz lub zadzwoń.

💬 mail@hugizrecords.com

☎️ 600 269 878

Tomasz Moskalski
Tomek Moskalski

Twój instruktor w kursie

Conveniently supply empowered infrastructures whereas client-centered sources. Synergistically exploit high-quality quality vectors for excellent scenarios. Uniquely reinvent intermandated imperatives with unique partnerships. Proactively engage client-focused.
Conveniently supply empowered infrastructures whereas client-centered sources. Synergistically exploit high-quality quality vectors for excellent scenarios. Uniquely reinvent intermandated imperatives with unique partnerships. Proactively engage client-focused.
Conveniently supply empowered infrastructures whereas client-centered sources. Synergistically exploit high-quality quality vectors for excellent scenarios. Uniquely reinvent intermandated imperatives with unique partnerships. Proactively engage client-focused.
Conveniently supply empowered infrastructures whereas client-centered sources. Synergistically exploit high-quality quality vectors for excellent scenarios. Uniquely reinvent intermandated imperatives with unique partnerships. Proactively engage client-focused.
Nie lubię rapu - warto, żebym miksował ten gatunek?

Jeśli szukasz porad o miksie i masteringu do zastosowania w innych gatunkach, to Szkoła Mix Mastering będzie świetną opcją. Kliknij tutaj i zobacz więcej o kursie.

A jeśli już miksujesz, chcesz zwiększyć swoje umiejętności jako realizator i być gotowy to podjęcia się każdego utworu, to wiedz, że miks kawałków, które niekoniecznie wpadają w nasze muzyczne gusta, może być świetnym treningiem dla uszu i intuicji.

Bez emocjonalnego zaangażowania czy sympatii do kawałka, można się skupić na czystej technice i detalach. A przy okazji poznać nowinki z innych gatunków muzycznych, które potem przełożysz do każdego kolejnego mixu.

To również pozwala na głębsze zrozumienie różnorodności rynku muzycznego i rozwija zdolność pracy z różnymi gatunkami. To będzie kluczowe, jeśli zdecydujesz się oferować swoje usługi mixu i masteringu muzyki.

Jestem po programie Szkoła Mix Mastering. Czy ten kurs jest dla mnie?

Tak! Stworzyłem go tak, aby był to kolejny etap rozwoju dla absolwentów Szkoły Mix Mastering.

Sam trochę porównuję ten kurs do specjalizacji lekarzy.

Ktoś może być świetnym lekarzem ogólnym, bez dalszej specjalizacji. Ale jeśli chce się rozwijać, ma przed sobą kolejne możliwości - chirurg, ortopeda itd.

Podobnie jest w Akademii Rapu, gdzie każdy student znajdziecie zaawansowane aspekty miksu i masteringu, które są charakterystyczne dla rapu. Kurs jest napakowany masą technik i czeka na Ciebie sporo nowości!

To też trochę tak jak w sporcie. Zawsze można znaleźć nowy plan treningowy, aby poprawić swoje wyniki i osiągnąć więcej. Tak jest też z tym kursem :)

Mam małe doświadczenie. Czy dam sobie radę?

Oczywiście! Zaprojektowałem kurs tak, że z każdym modułem stopniowo pogłębiamy wiedzę. Dzięki temu krok po kroku nauczysz się mixu i masteringu rapu, a także zdobędziesz praktykę i dopracujesz swoje umiejętności.

Natomiast jeśli zaczynasz od zera i nigdy wcześniej nie robiłeś miksu, najlepszą drogą będzie zakup pakietu ze Szkołą Mix Mastering. Tam otrzymasz wiedzę od podstaw - od samego pobrania programu DAW i jego obsługi. Więcej o kursie dowiesz się na stronie Szkoły Mix Mastering.

Conveniently supply empowered infrastructures whereas client-centered sources. Synergistically exploit high-quality quality vectors for excellent scenarios. Uniquely reinvent intermandated imperatives with unique partnerships. Proactively engage client-focused.
Conveniently supply empowered infrastructures whereas client-centered sources. Synergistically exploit high-quality quality vectors for excellent scenarios. Uniquely reinvent intermandated imperatives with unique partnerships. Proactively engage client-focused.
Conveniently supply empowered infrastructures whereas client-centered sources. Synergistically exploit high-quality quality vectors for excellent scenarios. Uniquely reinvent intermandated imperatives with unique partnerships. Proactively engage client-focused.
Czy sztuczna inteligencja zrobi za mnie dobry mix?

Narzędzia oparte o sztuczną inteligencję mogą już teraz zaskakująco dobrze balansować poziomy, EQ i kompresję, jednak subtelne niuanse i emocjonalny wyraz, które często są kluczowe w muzyce rap, wciąż wymagają ludzkiego "ucha" i wyczucia.

Profesjonalni inżynierowie dźwięku często dodają w miksach swoje unikalne umiejętności, intuicję i kreatywność. A tych sztuczna inteligencja nie jest w stanie odwzorować.

Conveniently supply empowered infrastructures whereas client-centered sources. Synergistically exploit high-quality quality vectors for excellent scenarios. Uniquely reinvent intermandated imperatives with unique partnerships. Proactively engage client-focused.
Conveniently supply empowered infrastructures whereas client-centered sources. Synergistically exploit high-quality quality vectors for excellent scenarios. Uniquely reinvent intermandated imperatives with unique partnerships. Proactively engage client-focused.
Conveniently supply empowered infrastructures whereas client-centered sources. Synergistically exploit high-quality quality vectors for excellent scenarios. Uniquely reinvent intermandated imperatives with unique partnerships. Proactively engage client-focused.
Chyba nie mam talentu. Czy ten kurs jest dla mnie?

Absolutnie, ten kurs jest stworzony z myślą o Tobie!
Pamiętaj, że tzw. "talent" to często po prostu wynik pracy i praktyki.

W tym kursie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby rozwijać swoje umiejętności – od podstaw aż po bardziej zaawansowane techniki.

Co więcej, nie zostawiamy Cię samemu sobie po zakończeniu lekcji. Będziesz miał nasze stałe wsparcie na grupie, regularne spotkania online, gdzie możemy razem przepracowywać wszelkie problemy.

W muzyce naprawdę wszystkiego można się nauczyć i wypracować – ważna jest regularność i chęć do nauki, a my jesteśmy tutaj, aby Ci w tym pomóc.

Conveniently supply empowered infrastructures whereas client-centered sources. Synergistically exploit high-quality quality vectors for excellent scenarios. Uniquely reinvent intermandated imperatives with unique partnerships. Proactively engage client-focused.
Conveniently supply empowered infrastructures whereas client-centered sources. Synergistically exploit high-quality quality vectors for excellent scenarios. Uniquely reinvent intermandated imperatives with unique partnerships. Proactively engage client-focused.
Conveniently supply empowered infrastructures whereas client-centered sources. Synergistically exploit high-quality quality vectors for excellent scenarios. Uniquely reinvent intermandated imperatives with unique partnerships. Proactively engage client-focused.
Czy ktoś mi pomoże, gdy czegoś nie zrozumiem?

Oczywiście! Masz nasze pełne wsparcie na grupie i spotkaniach online. I to nawet, gdy ukończysz kurs, zawsze możesz wrócić i zadać swoje bardziej zaawansowane pytania.

Dodatkowo, sprawdzimy Twoje prace, mixy i będziesz mieć pewność, że idziesz w dobrą stronę!

Conveniently supply empowered infrastructures whereas client-centered sources. Synergistically exploit high-quality quality vectors for excellent scenarios. Uniquely reinvent intermandated imperatives with unique partnerships. Proactively engage client-focused.
Conveniently supply empowered infrastructures whereas client-centered sources. Synergistically exploit high-quality quality vectors for excellent scenarios. Uniquely reinvent intermandated imperatives with unique partnerships. Proactively engage client-focused.
Conveniently supply empowered infrastructures whereas client-centered sources. Synergistically exploit high-quality quality vectors for excellent scenarios. Uniquely reinvent intermandated imperatives with unique partnerships. Proactively engage client-focused.
Mogę rozłożyć płatność na raty?

Pewnie! Już przedstawiam Ci, jakie masz opcje płatności w ratach:

1. Płatność w 3 ratach po 199 zł. Pierwsza płatność zostanie pobrana od razu, a kolejne co 30 dni.

2. PayU Raty 0% już od 15 zł miesięcznie. Przejdź do koszyka, wybierzesz płatność „PayU Raty” i kliknij przycisk „Przejdź do płatności”. Następnie pojawi się formularz, w którym możesz wybrać ilość rat. Pierwsza rata jest płatna dopiero za 30 dni.
Tutaj instrukcja krok po kroku.

3. A jeżeli potrzebujesz pomocy, chcesz rozłożyć płatność na więcej rat lub dokonać płatności za kilka dni, napisz do mnie na mail@hugizrecords.com. Pomogę :)

Conveniently supply empowered infrastructures whereas client-centered sources. Synergistically exploit high-quality quality vectors for excellent scenarios. Uniquely reinvent intermandated imperatives with unique partnerships. Proactively engage client-focused.
Conveniently supply empowered infrastructures whereas client-centered sources. Synergistically exploit high-quality quality vectors for excellent scenarios. Uniquely reinvent intermandated imperatives with unique partnerships. Proactively engage client-focused.
Conveniently supply empowered infrastructures whereas client-centered sources. Synergistically exploit high-quality quality vectors for excellent scenarios. Uniquely reinvent intermandated imperatives with unique partnerships. Proactively engage client-focused.
Czy muszę kupić program DAW, żeby uczestniczyć w kursie?

W kursie nauczysz się zasad miksu i masteringu muzyki, które przełożysz do każdego programu muzycznego.

Nie musisz od razu inwestować w program - możesz najpierw skorzystać z bezpłatnych wersji, np. Ableton lub Reaper.

Zacznij tak, albo zdecyduj się na inny program (płatny lub bezpłatny). Nasi studenci korzystają również z Cubase, FL Studio, Studio One, Logic Pro i inne. Ty decydujesz, jaką ścieżkę wybierasz. Oczywiście w trakcie kursu pomogę Ci podjąć najlepszą decyzję.

Conveniently supply empowered infrastructures whereas client-centered sources. Synergistically exploit high-quality quality vectors for excellent scenarios. Uniquely reinvent intermandated imperatives with unique partnerships. Proactively engage client-focused.
Conveniently supply empowered infrastructures whereas client-centered sources. Synergistically exploit high-quality quality vectors for excellent scenarios. Uniquely reinvent intermandated imperatives with unique partnerships. Proactively engage client-focused.
Conveniently supply empowered infrastructures whereas client-centered sources. Synergistically exploit high-quality quality vectors for excellent scenarios. Uniquely reinvent intermandated imperatives with unique partnerships. Proactively engage client-focused.
Działam w innym gatunku (rock, pop, inne)... Czy kurs jest dla mnie?

Kurs mixu i masteringu rapu będzie wartościowy także dla osób działających w innych gatunkach. 3 najważniejsze powody to:

1. Rozwój umiejętności i słuchu: Każdy gatunek ma swoją specyfikę brzmieniową. A umiejętność jej rozpoznania, zrozumienia i wykorzystania w miksie, to krok milowy w kierunku profesjonalnego miksu i masteringu.

A jeśli nie lubisz rapu - to tym bardziej spróbuj. Prawdopodobnie to rozwinie Cię jeszcze bardziej niż mix muzyki, która Ci się podoba. Wtedy w końcu skupisz się na czystej technice i obiektywniej podejdziesz do mixu.

2. Elastyczność na rynku: Zdolność miksu różnych gatunków muzycznych sprawia, że stajesz się bardziej elastyczny i atrakcyjny dla szerszego grona klientów. A to bardzo ułatwia rozwój i budowanie swoich zarobków czy kariery w branży muzycznej.

3. Innowacyjność i kreatywność: Pracując z rapem poznasz specjalne wymagania tego gatunku, a przez to też nowe sposoby pracy. To wzmacnia kreatywne myślenie i sprawia, że jesteś w stanie stosować innowacyjne rozwiązania, które przyspieszają Twoją pracę i wyróżniają mixy na tle konkurencji.

To JEDYNA taka możliwość!

Teraz jest cena dla osób, które ufają mi, chcą się rozwijać i wiedzą, że faktyczna wartość tego kurs jest znacznie większa.

Zobacz: inwestujesz 597 zł w BEZTERMINOWY dostęp do ponad 100 lekcji wideo, w których prowadzę Cię za rękę przez cały proces miksu i masteringu rapu. To proces, nad którym pracowałem przez lata i przetestowałem na tysiącach miksów. A Ty nauczysz się go w kilka tygodni!

Inwestycja w ten kurs to jedynie…
1,63 zł DZIENNIE!

A w końcu możesz mieć satysfakcję, przyjemność i takie efekty w miksie, jakie zawsze chciałeś!
I co najlepsze - wystarczy, że zrobisz mix 2 kawałków dla siebie lub klienta. I już kurs Ci się zwraca!

Zacznij łatwiej i szybciej miksować rap.
Miej takie brzmienie jak w topowych kawałkach!

Zacznij łatwiej i szybciej miksować rap.

Miej takie brzmienie jak w topowych kawałkach!

Pokażę Ci jak to zrobić krok po kroku.
Po prostu kliknij poniżej, dołącz do kursu i zaczynamy wspólną pracę!

Zdjęcie studentów Szkoły Mix Mastering