Kolejne kroki z Twoim utworem

Masz już świetny utwór! Gratulacje!
Teraz dowiedz się, co zrobić z nim już dzisiaj, żeby dotrzeć do jak największej liczby słuchaczy 🚀

1) Zadbaj o jakość 🔥

Otrzymałeś od nas najlepszą jakość utworu, dlatego poniżej znajdziesz porady, jak się z nim obchodzić 😉

Używaj tylko wersji wav

Pamiętaj, udostępniając utwór w sieci używaj tylko i wyłącznie wersji WAV. Jest to format, z którym Twoja muzyka nie traci na jakości i będzie brzmieć w sieci idealnie. Występują przypadki, w których lepiej sprawdzi się MP3 – aby przykładowo szybko odsłuchać utworu na telefonie czy w aucie. Jednak nigdy nie używaj formatu MP3 do udostępnienia swojej muzyki w internecie. Gdy publikujesz muzykę w MP3, wtedy utwór kilkukrotnie przechodzi przez kompresję i może brzmieć nawet kilka procent gorzej niż w docelowym formacie WAV.

Eksportujesz wideo? Tylko najwyższa jakość

Czasem się zdarza, że po eksporcie teledysku lub grafiki z muzyką utwór brzmi gorzej niż oryginalna wersja po miksie i masteringu. Może być to spowodowane tym, że wyeksportowałeś utwór w słabszej jakości wideo lub ustawienia w programie do obróbki wideo same obniżyły jakość dźwięku. Więc zawsze sprawdź czy ustawiłeś eksport wideo na najwyższy format. Jeśli w programie do obróbki wideo masz możliwość ustawienia jakości audio, wybierz 44,100khz 24bit WAV 🙂

2) Potrzebujesz dodatkowych wersji utworu?

Teraz jest najlepszy moment, aby otrzymać od nas wszystkie potrzebne Ci wersje 🙂 Wystarczy, że napiszesz na Twist jakiej wersji potrzebujesz, a my chętnie ją dla Ciebie wyeksportujemy!

Takie są możliwości:

MP3

Może przydać się na szybkie zgranie utworu na telefon, CD czy odsłuch w aucie.

ACAPELLA

Jest to sam wokal w jednym śladzie. Może się przydać, np. gdy producent chciałby zrobić remix Twojego utworu. Jeśli planujesz scratche oraz cuty do swojego utworu, to DJ może zrobić użytek z Twoich wokali 🙂

INSTRUMENTAL

Może się przydać, np. gdy chcesz opublikować tylko wersję instrumentalną swojego utworu.

WERSJA KONCERTOWA

Wygląd tej wersji zależy od Twoich upodobań. Najczęściej artyści proszą o wersję koncertową, w której zwrotki są wyciszone, a refren zostaje tylko lekko ściszony:) Pamiętaj, że z tą wersją to Ty musisz się dobrze czuć. 

3) Głoś nowinę!

Kiedy Twój utwór jest już opublikowany, najważniejszą rzeczą do zrobienia na samym początku jest zwiększenie liczby jego słuchaczy.
Pomoże Ci to szybciej i wyżej pozycjonować utwór na SoundCloud czy Spotify i poprawi ranking na YouTube.

Oto kilka sposobów na zwiększenie liczby słuchaczy Twojego utworu:

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Skorzystaj z pomocy znajomych na Facebooku i zaprzyjaźnionych artystów, aby szerzyć dalej informacje o swoim nowym utworze. Będziesz zaskoczony, jak daleko może dojść informacja, gdy jest udostępniana i lubiana przez coraz to nowe osoby. Dodatkowo, jeśli jesteś aktywny na TikTok, Instagramie lub innych portalach społecznościowych, podziel się informacją również tam! Pamiętaj, samo udostępnienie utworu na YouTube już nie wystarcza!

Poproś o patronat

Często portale dziennikarskie oferują patronat pod warunkiem opublikowania ich logo wraz z utworem. Jeśli Twój materiał się im spodoba, jest duża szansa, że go zrecenzują i opublikują na łamach swojej strony czy magazynu. Warto spróbować, np. z Popkiller, GlamRap czy HHNS. Powodzenia!

MARKETING sZEPTANY

Polecenie z ust do ust to potężna pomoc w promocji Ciebie i Twojej muzyki. Jeśli jesteś mega szczęśliwy na publikacje swojej muzyki, to powiedz o tym dalej! Otrzymaj od osób wokół Ciebie opinie i zobacz, co sądzą o Twoim nowym utworze. Feedback to cenna informacja, która przydać Ci się w ciągłym polepszaniu swojej muzyki i stawaniu się coraz lepszym artystom.

4) Zostaw nam opinię

Jeśli miałeś niesamowite doświadczenie współpracując z nami i jesteś zadowolony z efektu, daj nam o tym znać!
Nie tylko sprawi to, że będziemy czuć się dzięki Tobie jeszcze lepiej, ale bardzo pomoże nam również w nawiązaniu nowych współprac w przyszłości. Daj nam znać o swoich wrażeniach! 😉

Polityka Prywatności | Regulamin

© 2024 Hugiz Records

Odbierz e-book i twórz muzykę, nawet w ekstremalnych przypadkach braku natchnienia!

Podaj dane, na które natychmiast otrzymasz swój bezpłatny e-book!