Najlepsze Komputery do Produkcji Muzyki i Tworzenia Bitów 2018

Tomek

Producent, Inżynier dźwięku, Muzyk

Lista Sprawdzonych Narzędzi do Produkowania Muzyki

Chcesz tworzyć muzykę, bez wydawania góry pieniędzy na niepotrzebny sprzęt? Poznaj Listę Sprawdzonych Narzędzi!

>> Kliknij tutaj i odbierz bezpłatnie <<

Poznaj najlepsze komputery do produkcji muzyki. Edycja 2018/2019.

Komputery MAC od Apple uważane są za jedne z najlepszych do produkcji muzyki. Ale jak wypadają w porównaniu z komputerami z systemem Windows?

MAC OS vs Windows PC OS

System operacyjny komputerów MAC jest oparty na bazie UNIX, dzięki czemu jest bezpieczniejszy, stabilniejszy i dla wielu także prostszy w użyciu niż system Windows. Interfejs graficzny w systemie MAC OS uważany jest za bardziej przyjazny użytkownikowi, a rdzeń UNIX sprawia, że komputery MAC są odporniejsze na ataki wirusów. W dodatku ekrany Retina wysokiej rozdzielczości, wygodne gładziki oraz klawiatury wysokiej jakości – to wszystko dostaniemy kupując komputer od Apple.

System operacyjny Windows PC działa na mikroprocesorach IBM. Linux oraz Microsoft Windows są najpopularniejszymi systemami operacyjnymi dla Windows PC. Ogromna zaleta komputerów Windows to ich cena. Często kilkukrotnie niższa niż komputerów Apple.

Obecnie wiele programów działa na obydwóch systemach operacyjnych, Windows i Mac OS, jednak wciąż nie wszystkie. Przed zakupem radzę sprawdzić czy program, który będziesz używać na codzień jest dostępny także dla komputerów MAC. Istnieją sztuczki na obejście tego utrudnienia, jednak często wiążą się z wolniejszą pracą programu.

Co jest ważne przy wyborze własnego komputera?

Jeżeli szukasz komputera do produkcji muzyki, musisz wybrać maszynę z dużą ilością pamięci na Twoje projekty. Jeżeli chcesz tworzyć bity, nagrywać instrumenty i zespoły czy pisać muzykę, komputer powinien posiadać porządny procesor. Jeżeli chcesz załadować duże biblioteki sampli, pamięć RAM jest bezcenna. Dodatkowo, do nagrywania instrumentów na żywo, będziesz potrzebował ogromnej przestrzeni na dysku.

Komputery MAC zapewniają to wszystko – pamięć, dobry procesor, funkcjonalność i stabilność. W dodatku łatwo można do nich podłączyć syntezatory, instrumenty i inne sprzęty do tworzenia muzyki. Deweloperzy technologii muzycznej produkują co raz częściej sprzęt mający działać głównie na Macbookach, ponieważ DAW jest bardzo obciążający i wymaga niezawodnego procesora. Dodatkowo wielu artystów używa komputerów Apple. Weź to pod uwagę rozważając współpracę z innymi. 

Najważniejszy komponent komputera w produkcji muzyki

Kluczowym komponentem komputera do produkcji muzyki jest jego serce – procesor. Praca nad audio bardzo obciąża procesor, dlatego wybierz najlepszy, który mieści się w Twoim budżecie. Jeżeli chcesz używać profesjonalnych wtyczek, efektów i pluginów podczas produkcji muzyki, musisz niestety wykluczyć tańsze opcje. Najlepiej sprawdzą się najnowsze procesory i7.

Dysk twardy to część, w której przechowuje się całą stworzoną muzykę. Jeśli wybierasz spośród komputerów Apple, wybierz te z dyskiem SSD. Te dyski są ciche i szybkie.

Do tworzenia muzyki powinieneś znaleźć laptop, który pozwoli na umieszczenie wielu elementów na pojedynczym ekranie. Zalecana jest przekątna ekranu powyżej 15 cali.

  • RAM
  • Procesor
  • Dysk Twardy
  • Przekątna ekranu

Lista Sprawdzonych Narzędzi do Produkowania Muzyki

Chcesz tworzyć muzykę, bez wydawania góry pieniędzy na niepotrzebny sprzęt? Poznaj Listę Sprawdzonych Narzędzi!

>> Kliknij tutaj i odbierz bezpłatnie <<

Polecane laptopy do produkcji muzyki

Wielu producentów używa komputera Mac Pro i polecają go dalej. Topowe modele to MacBook Pro 15” (od 11.000 zł), Apple iMac 21.5” (od 5.000 zł) i ewentualnie MacBook Pro 13” od 6.000 zł.

Gdy kupujesz laptopa do produkcji muzyki, upewnij się, że posiada dużo RAMu, stosowną ilość przestrzeni na dysku, mocny procesor oraz, ponownie, RAM. Najlepiej od 16 gb RAM.

Powiązane Artykuły

Pracuj w skupieniu i twórz muzykę szybciej dzięki tej aplikacji.

Pracuj w skupieniu i twórz muzykę szybciej dzięki tej aplikacji.

Producent, Inżynier dźwięku, Muzyk Poznaj najlepszy program do blokowania rozproszeń i pracy w skupieniu. Tworzenie muzyki nie jest proste. To czasochłonne zajęcie wymagające ogromnego skupienia i odpowiednich metod pracy. Podczas twórczego procesu, gdy jesteś we flow...

Poczytaj o Twoich ulubionych tematach

Rap

Produkcja Muzyki

Sprzedaż Muzyki

Mix i Mastering

Marketing

Produktywność

0 Komentarzy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odbierz e-book i twórz muzykę, nawet w ekstremalnych przypadkach braku natchnienia!

Podaj dane, na które natychmiast otrzymasz swój bezpłatny e-book!

Wypełnij te pola, wyślę Ci dostęp na Twój e-mail

Otrzymaj bezpłatny dostęp i poznaj moje techniki produkcji muzyki!