Jak używać kreatywnie KOREKCJI (EQ) w miksie i wyeksponować wokal?

Jak używać korekcji (EQ) w miksie wokalu i stworzyć kreatywne efekty, z którymi wokal dostanie mocy, przebije się w utworze i będzie bardziej wyeksponowany?

Dziś poznasz moje techniki na kreatywny miks wokalu z użyciem korekcji, tak aby uzyskać efekt telefonu i mówienia “zza ściany”. Jeśli zastosujesz którąś z tych technik prawidłowo w swoich pracach, to zaskoczysz słuchacza i zagwarantujesz sobie zadowolenie artysty, dla którego robisz miks! 😉

Jest to trzecie nagranie z serii materiałów o kreatywnym miksie wokalu. Jeśli nie zapoznałeś się z poprzednimi częściami to jeszcze możesz to nadrobić 😉 Linki znajdziesz niżej w opisie.

I pamiętaj, że się jeszcze nie rozstajemy!

Już w środę, 6 kwietnia o 20:00 Bezpłatne Szkolenie Online “Jak Od Podstaw Miksować Wokal – 5 Sekretów Jak Zacząć”! Na szkoleniu poznasz 5 technik, jak profesjonalnie miksować wokal! Techniki będziesz mógł szybko zastosować w swoich utworach, i to nawet jeśli dopiero zaczynasz!

➡️ Zapisz się TUTAJ: szkolamixmastering.pl/szkolenie-online (start w środę, 6 kwietnia o 20:00)

Wielka prośba!

Włożyliśmy w to nagranie sporo pracy dlatego mam prośbę: pomóż mi dotrzeć do innych osób, którym to nagranie może pomóc. Może wśród znajomych masz kogoś, komu warto podesłać to video? Podeślij nagranie mailem, Messengerem albo udostępnij na Facebooku.
Z góry bardzo, bardzo dziękuję.

Zapraszam do oglądania i komentowania!

Spis linków:

– Zapisz się na Bezpłatne Szkolenie Online “5 sekretów jak Od Podstaw Miksować Wokal” – już w środę, 6 kwietnia o 20:00: szkolamixmastering.pl/szkolenie-online

– Zapisz się na listę priorytetową Szkoły Mix Mastering: szkolamixmastering.pl/ 🔥

– Pierwsze wideo z serii o kreatywnych efektach w miksie wokalu: hugizrecords.com/mix-mastering/efekty-w-miksie-cisza/ 

– Drugie wideo z serii: hugizrecords.com/mix-mastering/ta-jedna-rzecz-zmienia-wszystko-w-miksie

– Korektor FabFilter Pro Q3: fabfilter.com/products/pro-q-3-equalizer-plug-in

– Utwór Augustyn – “Rosomak w Żyle”: youtube.com/watch?v=KLozXX5PP-A

Podsumowanie i wersja tekstowa 👇

Chcesz podsumowanie wiedzy z wideo do poczytania?🙂 W takim razie zapraszam do pobrania wersji tekstowej! Kliknij okładkę lub link zamieszczony poniżej:

Zapraszam na bezpłatne szkolenie!

Jeżeli chcesz poznać fundamenty miksu wokalu oraz techniki, jak zacząć i znacząco polepszyć swoje efekty w miksie i masteringu, to mam dla Ciebie ważną wiadomość:

ZAPISZ SIĘ na bezpłatne SZKOLENIE online już w ŚRODĘ, 6 KWIETNIA o 20:00!

Szkolenie: "Jak Od Podstaw Miksować Wokal?"

Na tym bezpłatnym szkoleniu poznasz 5 Sekretów na Miks Wokalu, nawet jeżeli dopiero zaczynasz:

N

Poznasz skuteczne techniki na miks wokalu i poprawę jego brzmienia, których nauczyłem się od inżynierów współpracujących z Beyonce, Adele czy Eltonem Johnem.

N

Poznasz schemat używania utworów referencyjnych, które pokażą Ci, jaki kierunek obrać miksując muzykę w różnych gatunkach. Dzięki temu dobrze wykonasz miks każdego utworu, nawet bez profesjonalnego sprzętu.

N

Dowiesz się, jak używać korektora (EQ), z którym sprawisz, że wokal będzie brzmieć czysto, energicznie i wyróżni się w utworze, a słuchacze będą chcieli go w kółko słuchać.

Program „Szkoła Mix Mastering” zmieni Twoją muzykę w 3 ważnych obszarach:

N

Poznasz sprawdzony, działający i skuteczny proces (krok po kroku) jak wykonać miks i mastering muzyki. Wskażemy Ci metody pracy, które sami stosujemy w praktyce na co dzień miksując ok. 1000 utworów rocznie!

N

Osiągniesz samodzielność w miksie i masteringu muzyki, bo doskonale zrozumiesz, jak (i dlaczego) to wszystko działa! 

N

Zdobędziesz uniwersalną wiedzę – możesz ją zastosować w każdym gatunku muzyki, w dowolnym programie do edycji audio.

1 komentarz

  1. james

    • What are the key ingredients to finding the right song for a particular occasion? Most people will immediately think about the melody, the words and the genre, but a fundamental aspect is to get the right tempo. The speed at which a song is recorded and performed has a profound impact on how it is perceived and whether it will work in the context that you have planned.
    The clearest illustrations of how BPM can affect a piece of music can be found in songs with which we are all familiar, but that take on a whole new character at a different tempo. The Bing Crosby festive classic White Christmas must be one of the best known songs of its genre, and has been covered numerous times. While the likes of Michael Bublé might stick to the “easy listening” tempo that we know so well, 1970s https://www.bpmcounters.com/ punk band Stiff Little Fingers gave the song a whole new edginess when they started playing it

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Materiały z Serii o Kreatywnych Efektach w Miksie Wokalu

Podcast: Włącz Dobre Brzmienie

Facebook

Odbierz e-book i twórz muzykę, nawet w ekstremalnych przypadkach braku natchnienia!

Podaj dane, na które natychmiast otrzymasz swój bezpłatny e-book!